Yayınlanma Tarihi :

Sevginizi gösteriş haline getirmeyin

Sevginizi gösteriş haline getirmeyin

Günün anlam ve önemine binaen bugünkü yazım sevgililer günü ile alakalı olacak. Elbette seven için her gün sevgililer günü. Onlar için her gün özel her gün aşk dolu. Ama bir de şu açıdan bakmak lazım. 14 Şubatı’ı kutluyoruz da kötü mü yapıyoruz?

Piyasalara hareketlilik geliyor. İlk önce çiçekçiler olmak üzere, esnaf kazanıyor. Hediye alınan kişi mutlu oluyor. Çiftler o gün buluşup keyifli zaman geçiriyor. Bir günlüğüne hayat çok güzel oluyor öyle değil mi?

Tabi bu güne kapitalizmin oyunu diye bakanlar da var. Onlar da kendilerine göre haklı. Mecbur değilsin ama illa hediye almaya. Güzel bir söz, hoş muhabbet de bu günü kutlaman için yeterli. Sevginin önemini kıymetini bildiğin ve bunu karşı tarafa hissettirdiğin bir gün ne kadar kötü olabilir ki?

Şimdi mecbur değilsin dedim. Biri diyor ki “E ben mecbur değilim ama hanım istiyor”… Bu da biraz sosyal medyada görüp özendiğimiz hayatlarla ilgili bence.. “Aa bak onun kocası ne almış ona gördün mü, bak paylaşmış bir de…” gibi etrafta dolaşan cümleler…

İnsanız. Özenmemiz, istememiz elbette normal. Ama kendi bütçemize göre özenmeyi öğrenememiz lazım. İnsan neyse o dur. Ne eksik ne fazla. Kendimizi sosyal medyada yüksek göstereceğiz diye komik durumlara düşmemek de lazım. Düşünsenize mesela kocasına pırlanta aldırmış ama onun taksidini öderken zorlanıyor. Hatta o taksit yüzünden aç kalıyor falan..

Şaşırmayın hiç, yaşanıyor bunlar. Sırf ben özeniyorum, onlarda benden özensin diyen o kadar çok ki… Siz, siz olun sevginizi gösteriş haline getirmeyin! Herkesin sevgililer günü kutlu olsun.

Kaynak : Mert Özcan

YORUM YAP