Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

Yolun Sonu

Yolun Sonu

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, yolun sonuna geldi. Yolun sonu derken, yolun sonu, inşallah Sultanlar Ligi’ne atılan ilk adım olur.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayının ilk günlerinde başlayan ve bugüne kadar başarılı bir şekilde süre gelen emeklerin taçlanması için sadece üç karşılaşma kaldı.

Bu süreçte takımın başında teknik danışma olarak görev yapan Reşat Yazıcıoğulları’nın hakkını teslim etmekle birlikte, yolun sonu olarak tanımladığımız bu günde takımın antrenörü Uğur Baysal’a alkışın en büyüğünü göndermekte fayda var.

Memleket çocuğu, mütevazi ve saygılı kişiliğiyle ön plana çıkan Uğur Baysal, önceki yıllarda zaman zaman yoruldu. Yabancı teknik adamlara gösterilen toleransın kendisine gösterilmemesine hüzünlendiği anlar oldu.

Ama o, yılmadı. Küsmeyi veya bir kenara çekilmeyi tercih etmedi.

Aksine, daha çok çalıştı. Daha çok istedi. Gelinen noktada hem o kazandı hem de memleketin sporu kazandı.

Sezon başında oyuncu kadrosunu oluştururken, listenin başına yazdığı tecrübeli isimler, Gamze Ergin ve Duygu Üçdağ, takımın zora düştüğü anlarda Uğur Hoca’nın can simidi oldu. Daha önce de takımın formasını giyen Ayşe Kılıç da çoğu maçta büyük katkı verdi.

Geçtiğimiz sezon Manisa Büyükşehir Belediyespor formasıyla izlediğim Katherine Bell, Büyükşehir Belediyespor’la ilk sözleşme imzalayan isim olmuştu. Ne kadar doğru bir tercih olduğunu geride kalan koca bir sezon boyunca gösterdi.

Takıma biraz geç katılsa da Milica Bezarevic, Büyükşehir Belediyespor’un önemli hücum silahlarından oldu.

Sezona iyi başlangıç yapan Elif Kavrar, takımın arkasını toplarken, sonraki haftalarda bu görevi kendisiyle paylaşan Betül Vural’la iyi bir ikili oldu. Birbirlerinin eksikliklerini sezon boyunca hissettirmediler.

Ecem Alıcı, Candan Önay Sürengöz, Gizem Nur Saka, Pınar Motur ve Buse Serbest ise ihtiyaç duyulduğunda çıktıkları parkede üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdi.

Büyükşehir Belediyespor’un geçtiğimiz sezonki kadrosundan takımda kalabileceğini düşündüğüm iki isimden birisi olan Ecem Türker, performansıyla beni yanıltmadı. Diğer isim ise yeni takımıyla birlikte şampiyonluk sevinci yaşadı.

Büyükşehir Belediyespor’un altyapısından gelen Lale Beyza Pektez ise takımın deneyimli oyuncularıyla birlikte geçirdiği başarılı sezonda kendisinin gelişimine büyük katkı sağlayacak önemli bir tecrübe edindi.

Şehrin kıymetlileri, Aydın’da bugün başlayacak olan Voleybol Bayanlar 1. Lig Final müsabakalarında sezonun son üç karşılaşmasına çıkacak. İnşallah, her şey istedikleri gibi olur ve yolun sonu Sultanlar Ligi’nde son bulur.

Mutlu son olursa, sezon boyu verilen emekler taçlanacak. Aksi olursa da canınız sağ olsun. Yolun sonu ne olursa olsun, sezon boyunca yaşattığınız voleybol keyfi için teşekkür etmek bize düşer.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP