DOLAR27,1693% 0.17
EURO28,9468% 0.14
STERLIN33,3148% -0.1
FRANG30,0040% 0.11
ALTIN1.682,44% 0,47
BITCOIN725.7420.354

AK Parti Milletvekili aday adayı Canbey: Balıkesir’i çok iyi tanıyorum 

Yayınlanma Tarihi :

Basın İlan Kurumu Müdür Yardımcılığından istifa ederek AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Mustafa Canbey, partiye adaylık başvurusunu  yaptı.

Bir önceki seçimlerde AK Parti’den 5. sıradan milletvekili adayı olan Mustafa  Canbey, Balıkesir’i çok iyi tanıdığını ve göreve hazır olduğunu söyledi. Canbey “Bu hizmete daha önceden talibiz. Geçtiğimiz seçimlerde 5. Sıradan milletvekili adayı olmuştum.  Balıkesir’de çalışmaya, milletimizle birlikte olmaya, doğduğumuz bu topraklarda hizmet etmeye talibiz. Balıkesir’de saha çalışması yapmış, çalışmış birisi olarak, Balıkesir’i iyi tanıyorum, Balıkesir insanını ve kültürünü çok iyi biliyorum. Buradaki amcaların, teyzelerin, arkadaşlarımızın ne hissettiğini, ne düşündüğünü iyi biliyoruz. Sahada da güzel çalışmalar yaptığımıza inanıyorum.  Önümüzdeki dönemde inşallah bizlere görev verilirse bunu da en iyi şekilde yerine getireceğimize inanıyorum ”dedi.

Balıkesir’in gerçekten güzel şehir olduğunu kaydeden Canbey  şöyle devam etti “ Ben önceki dönem Balıkesir için parlatılmamış pırlanta tabirini kullanmıştım bu tabiri kullanmaya devam edeceğiz. Şehrimizin yıldızı yükseliyor, Balıkesir güçleniyor, gelişiyor, iyi bir kadro ile il başkanımızla, teşkilatlarımızla, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, Milletvekilleriyle birlikte güzel hizmetler yapmaya devam edeceğimize inanıyorum. Cumhurbaşkanımızın bize çizdiği rotada, vizyonda 2023, 2053, 2071 vizyonuyla öncelikle kendi şehrimize ardından Türkiyemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Balıkesir’in Türkiye’nin en önemli 10 şehrinden biri olma hedefi var. Bir tarafımızda İzmir, bir tarafımızda Bursa, bir tarafımızda İstanbul var. Balıkesir önümüzdeki dönemde arzu ettiği kalkınmayı gerçekleştirebilirse neden bir Bursa, İzmir olmasın.  14 bin 272 kilometre kare toprağımız var, bu alanların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. İki denizi, termal turizmi olan, Türkiye’yi doyuran bir şehir. Et ve süt sanayinin kurulması ve yeni yaklaşımlar gerekiyor. Ankara ile ilişkilerimiz doğru bir şekilde yönetilebilirse ben şehrimizin bu potansiyelinin hepsinin harekete geçirilebileceğini ve yıldızı parlayan 10 ilden biri olacağına inanıyorum. Milletvekili adayı olup ardından seçime girerek milletvekili olmak istiyoruz.”

YORUM YAP