Yayınlanma Tarihi :

Akın, Gönen ve Bandırma’da oy istedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Gönen ve Bandırma’da mahalleleri, sokakları, kahveleri karış karış gezdi, ülkenin birliği için CHP iktidarının zorunlu hale geldiğini söyledi.

Akın, “Ülkemizin birliği için, huzuru için, refahı için, geleceğimiz için, Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için, özgürlükler için, toplumdaki kutuplaşmanın son bulması için bir CHP iktidarı zorunlu hale geldi. 24 Haziran’da milletimiz demokrasiden yana tavrını göstererek iradesini ortaya koyacaktır” dedi.

Milletvekili Akın, Gönen’de esnaf ziyaretlerine devam ederek hemşerileriyle bir araya geldi. Akın, “Ekonominin durumu ortada, hiç kimsenin önünü göremez duruma geldi, döviz fiyatlarındaki artışın nerede duracağı veya nereye kadar gideceği belli değil. Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimleri üretimden hak ettikleri payı alamıyor. Ülkemiz nitelikli büyüme potansiyelini gerçekleştiremiyor. Türkiye, üretimde ve bölüşümde uygar dünyanın gerisinde kalıyor. Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakılıyor. Esnafımız, vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. Çiftçilerimiz, yüksek girdi maliyetlerini karşılayamıyor. İthalat nedeniyle eziliyor. Düşük ürün fiyatları yüzünden tarlasını terk ediyor. Orman köylülerimiz, sosyal güvenliğe ve emeklilik haklarına sahip olmaksızın çalışıyor. Emeklilerimiz, emekli maaşıyla geçinemiyor. Her geçen gün yoksullaşıyor. Bu düzene dur demek için, millet için geliyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP