DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.963.482 0.445
Yayınlanma Tarihi :

BBP start verdi

Büyük Birlik Partisi (BBP), 27. dönem Balıkesir Milletvekili aday adaylarını tanıttı. 25 milletvekili aday adayının katıldığı tanıtım toplantısında konuşan İl Başkanı Ahmet Cemil Aydoğan, “Ülkemizin içinden geçtiği süreç, önemli. Değerlendirilmesi gereken bir süreç. Hem yurt içinde hem yurt dışında terörle mücadele ettiğimiz bir süreç. Ve bundan öncesinde de 16 Nisan referandumunda milletimiz bir sistem değişikliğini oyladı. Parlamenter sistemden, Cumhurbaşkanlığı seçimine geçiş ile ilgili bir sistem oylandı. Tabi o gün den bugüne kadar sistem seçimden sonra değişeceği için sistemin değişmesinin hiçbir etkisi görülmedi insanlar üzerinde. Ama insanlar burada milletimiz vatandaşlarımız bir tercih kullandı sistemin değişmesi yönünde. O nedenle de bir an önce seçimlerin yapılıp bu sisteme bir an önce geçilmesi gerekiyordu.

Biz BBP olarak 16 Nisan referandumunda sistemin değişmesi yönünde bir duruş sergiledik, bir tavır sergiledik. Şuan da bu seçimlerle ilgili de aynı tavrımızı; yani o gün nerede duyuruyorsak bugün de aynı yerde duruyoruz. Aynı tavrımızı göstermeye devam ediyoruz.

Cumhur ittifakı ile ilgili ilk dillendirmeye başlandığında biz şunu söylemiştik; biz, milliyetçi, muhafazakâr, vatansever, demokrat; tüm kesimlerin bir araya gelmesinden birlik beraberlik içerisinde hareket ederek ülkemize milletimize ve Türk İslam dünyasına hizmet etmesinden yanayız. Dolayısıyla da bu ittifakı, bu birlikteliği destekliyoruz. Biz Cumhur ittifakının içerisinde Ak Parti listelerinden seçime girmeye karar verdik” dedi.

İŞTE VEKİL ADAY ADAYLARI

Büyük Birlik Partisi 27. dönem Balıkesir Milletvekili aday adayları: Ahmet Ulu, Fatih Korkmaz, Hamza Başarır, Harun Ertaş, Hatice Eren, İsmail Aldemir, İsmail Yılmaz, İsmail Yörük, Kadir Geraslan, Mustafa Yurt, Necdet Koşar, Saim Kaya, Süleyman Atak, Yasin Erdoğan, Zekai Çakır, Abdurrahman Karaoğlan, Ali Filik, Mustafa Yıldırım, Gül Molla, Orhan Kömürcü, Hamide Ay, Şeref Kafa, Gül Örnek, Mustafa Canpolat ve Kaner Varol.

Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP