DOLAR 31,1456 % -0.01
EURO 33,8448 % 0.03
STERLIN 39,6095 % 0.16
FRANG 35,4420 % 0.06
ALTIN 2.033,87 % 0,04
BITCOIN 1.779.779 4.18
Yayınlanma Tarihi :

Çelik: Sağlam adamlara ihtiyaç var

AK Parti eski il başkanlarından Avukat Adil Çelik de milletvekili aday adaylığı için parti teşkilatına başvuru yaptı. İl Başkanı Hasan Demiraslan’a başvuru dilekçesini  teslim eden Çelik, davanın sağlam adamlara ihtiyacı olduğunu, partiden hizmet almak için değil hizmet vermek için aday adayı olduğunu açıkladı.

24 Haziran seçimleri için AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Önceki gün İl Başkanı Hasan Demiraslan’a adaylık başvuru formunu teslim eden partinin eski il başkanlarından Avukat Adil Çelik, listenin neresinde olursa olsun parti için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Çelik, “24 Haziran’da erken seçime gidiyoruz, ülkenin bulunduğu şartlar itibarı ile seçimlerin erkene alınması gerekti. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar belli, 2002 yılında iktidara geldik, il başkanı olarak da görev yaptık ama o günden bu güne maalesef ülkemizi şöyle bir rahat edip ayaklarımızı uzata uzata yürüyelim, ülkemizin refahı, huzuru, güçlenmesi için beraber çalışalım diye fırsat verilmedi. Bu topraklar üzerinde  bilin ki bize hiç huzur vermeyecekler. Ya mandayı, emir almayı, uşak olmayı kabul edeceksiniz ya da ben Türk’üm benim bir tarihim var, imparatorluklarım var, ben cihana hükmett4im, ben yönetilmem yönetirim diyorsanız o zaman da liderimiz Erdoğan gibi dik duruşunuzu devam ettireceksiniz boyun eğmeyeceksiniz,  arkanıza da halkın teveccühünü, duasını alıp yürüyeceksiniz. Halkımız bizi bu davada hiç mahcup etmedi, 24 Haziran’da önemli olan Erdoğan’ın kazanması. Bu gelecek nesilleri de etkileyecek bir olay.  Zor zamanlarda görev yaptım. 3.5 yıllık il başkanlığından sonra konjektör gereği istifa ederek görevi bıraktım. Bu günlerde davanın sağlam adamlara, inanan, hizmet etmek isteyen, AK Parti’den hizmet almak değil de hizmet etmek isteyen adamlara ihtiyacı var.  Temayül yoklaması, kamuoyu araştırmaları, mülakat olacak. Nerde olursak olalım, listenin ucunda başında olalım hiçbir önemi yok, bizler AKI Partiliyiz AK Parti’nin başarısı için ne gerekiyorsa yaparız” dedi.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP