Yayınlanma Tarihi :

CHP Balıkesir Milletvekili Akın: Yakında havadan da vergi alacaklar 

CHP Balıkesir Milletvekili Akın: Yakında havadan da vergi alacaklar 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, elektrikli arabalara uygulanacak olan yeni vergi tarifesi hakkında konuştu. Akın, elektrikli arabaların desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Milletvekili Ahmet Akın, AKP’nin yakında havadan da vergi alabileceğini belirterek, “Sakın bizi Elon Musk kandırdı, bizi Tesla kandırdı demeyin” dedi.

Temiz bir geleceği hazırlamak için elektrikli araçların dünyanın geleceğini şekillendirdiğini kaydeden Akın, “Bütün Ar-Ge, bütün çalışmalar bunun üzerine yapılıyor. Bunun yanında da gerek çevredeki bu karbon ayak izinin azaltılması gerekse artan tüketici ihtiyaçlarını karşılamada da elektrikli arabalar kritik bir rol üstleniyor. Yani elektrikli otomobiller, çevreyi kirletmemesi, konforu ve ekonomikliğiyle dizel, benzin, LPG gibi araçların yerini ileride alacak.

Şimdi, yalnız şöyle bir durum var: Maşallah, Adalet ve Kalkınma Partisinin öngörüsü pek iyi olmayan Hükümetinin sayesinde, herkes tarafından kandırılan bir hükümetin sayesinde elektrikli araçların yaygınlaşacağını düşündüğünden farklı bir yola gidiyor yani bir şark kurnazlığı peşinde. Ne yapıyor? Buna artı bir vergi getiriyor.

Buradan uyarıyoruz; bakın, ileride bunlar geldiği zaman sakın şunu demeyin ‘Bizi Elon Musk kandırdı veya bizi Tesla kandırdı.’ Çünkü dünya bu yöne doğru gidiyor. Şimdi, burada bir örnek vermek istiyorum. Daha önce görmüştüm, aklıma geldi. Tam da Adalet ve Kalkınma Partisinin bu konudaki politikasını yansıtıyor. Bu aracın adı ‘GİTT’. Hem ‘Git’ diyor hem de sizlere sesleniyor hem de şunu diyor reklamda, hatırlarsanız: ‘Alırım anahtarını.’

Siz ne yaptınız? Zaten anahtar bırakmadınız. Şimdi de bu anahtarı alıp millete diyorsunuz ki; ‘Kardeşim, ben senin bütün anahtarlarını alacağım. Zaten anahtar bırakmadım, memleket zaten çok zor durumda. Şimdi de gel, bununla uğraş.’

Bakın, elektrikli otomobiller için yapılan teşviklerin artırılması gerekiyor değerli arkadaşlar. Alınmak yerine, tam tersine artırılması gerekiyor. Şimdi yani nasıl oluyor bu iş biliyor musunuz? Herkes gidiyor Mersin’e, siz gidiyorsunuz tersine. Allah korusun, Mersin’den de uzak durun çünkü Mersin’de de yapmak istedikleriniz ortada” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP