DOLAR 31,0233 % 0.04
EURO 33,6934 % 0.27
STERLIN 39,2196 % 0.01
FRANG 35,2940 % 0.1
ALTIN 2.021,30 % 0,15
BITCOIN 1.617.287 -0.701
Yayınlanma Tarihi :

CHP Milletvekili Akın: Bakan özür dilemeli

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Enerji Politikaları olarak Zonguldak’ta düzenledikleri Taşkömürü Çalıştayının sonuç bildirgesini kamuoyu ile paylaştı.

Akın, konuşmasında Enerji Bakanı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sarf ettiği “İnsan bu kadar mı cahil olur… İki senedir yerli kömür seferberliği başlattık zat-ı muhterem yeni duyuyor” sözlerine cevap verdi.

Milletvekili Ahmet Akın, “Enerji Bakanı’nın Cumhuriyetin kurucusu olan partinin Genel Başkanı’na cahil demesi asla kabul edilemez; bakan derhal özür dilemelidir. Hamaset politikasıyla genel başkanımızın haklı sözlerini hedefe koymak ancak AKP zihniyetine yakışır” dedi.

Akın, ayrıca bakanın kendi bakanlığını bilmediğini ileri sürdü. Basın toplantısına Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş da katıldı.

Akın, sözlerine şu şekilde devam etti: “CHP Enerji Politikaları olarak Zonguldak’ta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımlarıyla bir Taşkömürü Çalıştayı düzenledik. Sanayi ve madenciliğin gelişmesine katkı sunan fakat bugün üvey evlat muamelesi gören ve hak ettiği değeri alamayan Zonguldak’ın kara elmasının, taş kömürünün durumunu ve çözüm önerilerimizi konuştuk. Çalıştayımızda Sayın Genel Başkanımız şunları söyledi; Türkiye enerji lobilerine teslim olmuş durumda, yerli enerji üretiminin talebi karşılama oranı yüzde 48’den yüzde 24’e geriledi, dışa bağımlı bir enerji politikamız var. Kullandığımız doğalgazın yüzde 53’ü Rusya’dan.

Genel Başkanımızın konuşması Enerji Bakanını pek rahatsız etmiş; ‘İnsan bu kadar mı cahil olur… İki senedir yerli kömür seferberliği başlattık zat-ı muhterem yeni duyuyor’ diyor. Enerji Bakanı’nın Cumhuriyetin kurucusu olan partinin genel başkanına cahil demesi asla kabul edilemez; bakan derhal özür dilemelidir. Hamaset politikasıyla genel başkanımızın haklı sözlerini hedefe koymak ancak AKP zihniyetine yakışır. ‘Senin dünyadan haberin yok Kılıçdaroğlu’ diyen bakanın kendi bakanlığından haberi yok. Bu ülke AKP döneminde Çin’den işçi ithal etti. Bakanın muhtemelen bundan da haberi yoktur” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP