Yayınlanma Tarihi :

“Çocuğuma dokunma!”

İYİ Parti Balıkesir İl teşkilatı, çocuk istismarına dur demek için meydanlara çıktı. İl Başkan Yardımcısı Begüm Küçükoğlu, “Bir ülkede çocuğa tecavüz cezaları sanık takım elbise giydiği için bile iyi halle hafifletilebiliyorsa, utansın insanlık yaşamasın, yaşıyorum demesin kimse” dedi.

İYİ Parti İl teşkilatı Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda yaptığı açıklama ile çocuk istismarlarını protesto etti. İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, Milletvekili İsmail Ok’un da destek verdiği açıklamaya ellerinde pankartlarla katılan partili kadınlar, çocuk istismarına son verecek yasal düzenlemelerin çıkartılmasını istedi.

“KİMSE YAŞIYORUM DEMEMELİ”

İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Begüm Küçükoğlu, “Bugün buradan sesimizi duyurmaya çalıştığımız konu ne yazık ki; vicdanlarımızı en çok yaralayan konu. Artık sesimizi çıkarmamız gereken, haykırışlarımızla dünyayı yerinden oynatmamız gereken konu. Son 10 yılda canım ülkemde tahammülü aşan konuların başını yüzde 700 artan çocuk istismarları çekiyor.

Neden biliyor musunuz? Bir ülkede çocuğa tecavüz cezaları sanık takım elbise giydiği için bile iyi halle hafifletiliyorsa, Adıyaman Gerger’de 18 çocuğun tecavüze uğramasına göz yummanın cezası bir günlük maaş kesintisi olarak ödüllendiriliyorsa, 115 kız çocuğunun gebeliğini saklayan değil açığa çıkaran insanlar cezalandırılıyorsa, 6 yaşındaki çocukla evlenmek caizdir diyen sapıklar  hala İslam dini adına konuşabiliyor ve hiçbir Cumhuriyet Savcısı bu adamları ifadeye çağırmaya cesaret edemiyor, onun yerine bu sapığı yuhalayanlar karakola çekiliyorsa, kardeşinin dizi tahrik unsuru diyen sapıklar hakla kendilerine arka buluyorsa, bir vakıfta 45 erkek çocuğa  tecavüz edilip bu ülkenin meclisinde bir kere oldu diye cümlesi sarf edilebiliyorsa utansın insanlık. Yaşamasın, yaşıyorum demesin kimse” dedi.

“BEBEKLERE BİLE TECAVÜZ EDİLDİ”

Ülkede kırkı çıkmamış bebeklere bile tecavüz edildiğine dikkat çeken İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Begüm Küçükoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu çocuklar işitmeye tahammülümüz olmayan şeyler yaşadı. Doğurursun yüzüne bakmaya kıyamazsın nazar değer diye, öpmeye kıyamazsın mikrop kapar diye, minicik ellerinin resimlerini çeker hatıralarını saklarsın, burnu aksa doktora koşarsın. Bir yasa tasarısı hazırlanıyor, 12 Yaş Tasarısı. 12 yaşla sınırlandırmaya çalışıyorlar çocuk istismarı cezalarını. 11 yaş çocuk, 13 yaş erişkin mi? 13 yaşındaki çocukları, babası, dedesi yaşındaki adamlarla evlendirmemek, çocuk gelinleri kurtarmak için çabalayacağınız yerde sapıklara, tecavüzcülere yaş mı saydıracaksınız? Korkmayın anneler, korkmayın babalar, çıkarın sesinizi. Hep beraber tek yürek olalım sesimizi bütün dünya duysun.” Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP