Yayınlanma Tarihi :

“Cumhurbaşkanımızı karşılamaya hazırız”

“Cumhurbaşkanımızı karşılamaya hazırız”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yarın 14.00’de Balıkesir’de büyük bir coşku ile karşılayacaklarını söyledi. Aydemir “ Cumhurbaşkanımız Cuma Namazını Zağnospaşa Camii’nde kılacak, Balbucks’ta da kahve molası vermesini bekliyoruz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, yarın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı :Recep Tayyip Erdoğan’ı Balıkesir’de büyük bir coşkuyla karşılayacaklarını söyledi.

Avlu OnhanGurme’de Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, İl Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Palaz, Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, Altıeylül İlçe Başkanı Erdinç Alcan, Ak Parti İl Başkanlığı Tanıtım Medya Başkanı Hüseyin İnan, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkan Adayı Mesut Eray ile birlikte düzenlediği toplantıda konuşan İl Başkanı aydemir “ 31 Mart yerel seçimleri için dün itibari ile resmi olarak belediye başkan adaylarımız ve meclis üyelerimiz ile startını verdik. Bizler güzel bir ekip kurarak 20 ilçemizde teşkilatlarımızla dimdik olarak seçime hazırız.

Biz büyük bir aileyiz, Cumhur İttifakı ile birlikte gerçekten çok uyumlu bir çalışmayla güzel bir adaylık süreci yönettik ve iyi listeler oluşturduk. Gerçekten seçimde biz tarih yazmaya hazırız.

AK Belediyecilik tüm Türkiye’de tarih yazmıştır. Biz de Balıkesir’de de Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tüm AK belediyeler olarak gerçekten çok güzel çalışmalar yaptık, bu çalışmalar sayesinde teşkilat olarak gittiğimiz her yerde alnımız ak olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bununla ilgili gittiğimiz yerlerde varsa hatalarımızı görüyoruz bunların hemen dönüşünü yapabilecek kapasiteye sahip belediyelerimiz var. İnşallah 31 Mart seçimlerinde bu belediyelerin sayısını daha da arttıracağız. İnşallah belediyesi bizde olmayan belediyeleri bu zulümden bir an önce kurtaracağız.

“CUMHURBAŞKANIMIZ 14.00’DE KUVA-Yİ MİLLİYE MEYDANI’NDA OLACAK”

Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan yarın saat 14.00’de Kuva-yi Milliye  Meydanında olacak. İnşallah orada hep birlikte tüm Balıkesir olarak Cumhurbaşkanımızı Balıkesir’e, Kuva-yi Milliye şehrine yakışır bir şekilde karşılayacağımızdan hiç şüphemiz yok” dedi.

“YİNE COŞKUYLA KARŞILAYACAĞIZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2022 yılında Balıkesir’e geldiğinde tüm Türkiye’de ‘Balıkesir’de coşkulu karşılama’ denilerek örnek gösterildiğini belirterek, yarın ki programda da aynı coşkuyu yaşatacaklarını söyledi.

Yılmaz “31 Mart 2024 yerel seçim tarihi. Ben 5 yıl kurucu Karesi Belediye Başkanlığı yaptım. 5 yıl da bu güzel necip millete, doğduğum büyüdüğüm Balıkesir’imize, iş yaptığım, çocuklarımın okuduğu şehre, annemin, ailemin mezarlarının olduğu şehre hizmet ettim. Nasip olursa Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bir 5 yıllığına daha Balıkesir’e hizmet etmeye hazırız.

Bu işler ekip, tecrübe işidir. Biz şehrimize güzel hizmet yapacak projelerimizle, ekiplerimizle şehre hizmet etmeye hazırız. Şunun altını çizerek söylemek istiyorum; Cumhurbaşkanımız bazen 2, bazen 3 senede bir Türkiye’yi gezerken Balıkesir’e de uğruyor. En son 2022’de gelmişti. O gelişi de o kadar görkemli ve güzel olmuştu ki Türkiye basınında ‘Balıkesir’de coşkulu karşılama’ dediler. Bu işte “AK Parti hala devam edecek, Cumhurbaşkanımızın halkla ilgili sevgisi asla bitmiyor” denmişti.

Biz de Balıkesir’den yine coşkulu bir karşılama bekliyoruz. Ben bir yerel yönetici olarak söyleyeyim Cumhurbaşkanımız kendi seçimi için Balıkesir’e gelmiyor. Burada 20 ilçedeki adaylarımız için, büyükşehir için geliyor. Gerçek Belediyecilik dediğimiz Belediyeciliği anlatmak için buraya geliyor. Bunu farklı platformlarda söylüyoruz; algıya ne zaman ihtiyaç duyulur? Algıya ihtiyaç, yapmadığınızı yapmış gibi göstermek istediğinizde, olmadığınız gibi göstermekte ihtiyaç duyulur. Gerçekte ise gerçeği anlatmak, aslında her şeyi anlatmaktır. Gerçek her şeyin üstündedir. Biz AK Belediyeler olarak gerçekten hizmet ediyoruz ve gece gündüz ekiplerimizle motive bir şekilde şehrin kaynaklarını en doğru yerlerde, iktisat kurallarına uyarak, yapılması gerekeni en iyi şekilde yaparak yapıyoruz. İnsanların kulağına hoş gelecek, ama seçildikten sonra yapılması imkansız, bütçenin ne olduğunu bilmeyenler gibi atan tutan değil konuştuğumuzu yapan belediyeleriz. Vaat ettiklerimizi hayata bir bir geçiren belediyeleriz. O nedenden dolayı biz Cumhurbaşkanımızın gelişini coşkuyla karşılamak ve kendisinin Balıkesir’le ilgili kaygı duymayacağı, 20 ilçede de iddiamızın olduğu ve belediyecilik konusunda geride kalmış özellikle bugün AK Belediyelerde olmayan yerlerde halkımızın desteğini bekliyoruz. Bu siyasetten öte iş bilenlerin işidir.

“ŞEHRİNİ SEVEN HERKESTEN OY İSTİYORUZ”

Şehrini seven herkesten oy istiyoruz. Cumhurbaşkanımızın karşılama organizasyonuna da herkesten destek isteyip Balıkesir’in daha çok kaynak almasını, daha çok hizmet almasını arzu ettiğimizi hissettirmek istiyoruz. İyi bir çalışmayla güzel bir miting yapmak istiyoruz. Cumhurbaşkanımızın mutlaka Balıkesir ile ilgili planları, vaatleri olacak. O vaatler konusunda da kamuoyunun hükümetten beklediği hizmetleri alma yönünde çalışma sergileyeceğiz. Bununla ilgili toplantılarımızı yaptık. Ben Cumhurbaşkanımızın mitingine tüm Balıkesirlileri ilçelerimizle dahil davet ediyorum ve onları bekliyoruz” dedi.

Toplantıya İl Başkanı Mehmet Aydemir’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, İl Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Palaz, Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, Altıeylül İlçe Başkanı Erdinç Alcan, Ak Parti İl Başkanlığı Tanıtım Medya Başkanı Hüseyin İnan, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkan Adayı Mesut Eray’da katıldı.

Kaynak : Çiğdem Akbay

YORUM YAP