DOLAR 31,0459 % 0.18
EURO 33,6667 % 0
STERLIN 39,3839 % 0.01
FRANG 35,2314 % 0.04
ALTIN 2.034,23 % 0,86
BITCOIN 1.609.000 -0.162
Yayınlanma Tarihi :

Hakan Aka Karesi’de Yürütülen Ak Belediyecilik Çalışmalarını Paylaştı

Hakan Aka Karesi’de Yürütülen Ak Belediyecilik Çalışmalarını Paylaştı

Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, Karesi’de gerçekleştirilen ak belediyecilik uygulamalarını açıkladı ve ilçede yoksul, fakir ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara her zaman desteklerinin sürdüğünü belirtti. Aka, “Gıda yardımından çatı onarımına, hasta bakımından engelli araçlarına kadar bir dizi konuda vatandaşlarımızın yanındayız. Yardımlarımız sadece Ramazan ayında değil, yılın her ayında devam ediyor” dedi.

Karesi’nin ekonomik, turistik ve şehirleşme anlamında hızla geliştiğini vurgulayan Aka, sosyal projeler aracılığıyla ilçe halkının geniş bir kesimine ulaşmaya çalıştıklarını ifade etti. Aka, ak belediyeciliğin ilçenin fakir, yoksul ve ihtiyaç sahibi kesimlerinin her zaman yanında olduğunu vurguladı.

Hakan Aka, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Sosyal hizmetlere ve projelere büyük önem veriyoruz. İlçede yaşayan herkesin doğumundan ölümüne kadar geniş bir hizmet ağı sunuyoruz. Yoksul ve fakir vatandaşlarımıza sadece Ramazan ayında değil, yılın her ayında gıda yardımı yapıyoruz. Bu süreçte muhtarlarımızla ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile uyum içinde çalışıyoruz. Gıda yardımının yanı sıra, Karesi halkının her konuda destekçisi olmaya özen gösteriyoruz. İhtiyaçlar belirlendiğinde Sosyal İşler Müdürlüğümüz, çalışmalara başlamak üzere ilgili eve giderek yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza destek oluyor. Aç ve açıkta bırakmamak için elimizden geleni yapıyoruz.”

“Yardımlar Reklam Etmeden, İncitmeden Yapılıyor”

Aka, “Karesi’de sağlanan destek sadece gıda ile sınırlı değil. Barınma ihtiyacından çatı onarımına, ev eşyasından yakacağa, hasta yatağından engelli aracına kadar her türlü ihtiyaçta vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Ancak yardımların gizli ve mütevazı bir şekilde yapılması gerektiği inancıyla hareket ediyoruz. İhtiyaç sahibi insanlarımıza, onları incitmeden ve reklam etmeden yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Bu şehirdeki fakirler, yoksullar ve ihtiyaç sahipleri bizim insanımızdır; onlara destek olmak öncelikli görevimizdir” diye konuştu.

“Her Hayata Dokunuyoruz”

Aka, sözlerine şöyle devam etti: “Tarihi ve kültürel gezilerden, ücretsiz meslek edindirme programlarına, engelsiz yaşamdan sıfır atık projelerine kadar geniş bir yelpazede sosyal projeler gerçekleştiriyoruz. Karesi Sosyal Kart’tan İHA Eğitim kurslarına kadar her biri farklı kesimlere yönelik ihtiyaçları karşılamayı amaçlıyoruz. Ücretsiz eğitim programları ve kurslarımız ile vatandaşlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Evde Bakım projelerimiz kapsamında ‘Bereket Büyüklerimizdedir’ diyerek, sosyal vefa ekibimiz aracılığıyla yaşlılarımıza ve ihtiyaç sahiplerine ulaşarak, onlara günlük yaşamlarında destek oluyoruz. Bu projelerle, toplumumuzun her kesimine ulaşmayı ve onların hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Her bir sosyal sorumluluk projesi, ilçemizin sosyal yapısını güçlendiriyor ve Karesi’nin refahını artırıyor. Bütün bu çalışmalarımız, ilçemizin her bir ferdine dokunmak ve onların yaşam kalitelerini yükseltmek içindir.”

“Ak Belediyecilik Olarak Halkımızın Yanındayız”

Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Aka, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Halkımızın yanında olmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara hizmet etmek bizim en büyük önceliğimizdir. Sosyal sorumluluk projelerimizle Karesililerin hayatlarına olumlu dokunuşlar yapmak, onların günlük yaşamlarını iyileştirmek ve geleceklerine yatırım yapmak için sürekli çaba sarf ediyoruz. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde, Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Yücel Yılmaz ve Karesi Belediye Başkan adayımızla birlikte, ak belediyeciliği daha da ileri taşımak ve vatandaşlarımızın doğumdan ölüme kadar geçen her süreçte yanlarında olmaya devam edeceğiz

Kaynak : Basın Bülteni

YORUM YAP