DOLAR 31,0459 % 0.18
EURO 33,6667 % 0
STERLIN 39,3839 % 0.01
FRANG 35,2314 % 0.04
ALTIN 2.034,23 % 0,86
BITCOIN 1.609.000 -0.162
Yayınlanma Tarihi :

Havutça: Siyasiler mal varlıklarını açıklasın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Namık Havutça,  şeffaflık adına tüm siyasileri mal varlığını açıklamaya çağırdı. Havutça, “Bu işin öncüsü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kabinedeki bakanlarla önceki dönem bakanlar olsun” dedi.

Havutça, son dönemlerde yolsuzluklarla ilgili ortaya çıkan belgelerin siyasiler üzerinde yarattığı kötü imajın temizlenmesi adına gerçekçi adımların atılmasının toplumda da karşılık bulacağını söyledi.

Havutça, kamuoyunda sıklıkla dile getirilen şaibelerin Türk siyasetine olan güveni sıfırladığını, bu güvensizlikle birlikte toplumun geleceğe olan inancının siyaset adına tükendiğini belirti.

Milletvekili Namık Havutça, “1990 yılından  beri siyasetçilerin de aralarında bulunduğu çeşitli kamu görevlilerinin mal bildiriminde bulunmasını sağlayan 3628 Sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet Ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu ile ilgili özellikle AKP iktidarının net adımlar atmasının toplum nezdinde tüm siyasetçileri zan altında kalmaktan kurtaracaktır.Büyük rüşvet ve yolsuzluk olaylarının üzerinin kapatıldığı, yargıdan kaçırıldığı ve medyada yer bulamadığı bu süreçte şeffaf siyaset adına siyasilerin mal varlığının kamuoyuna açıklanması, ülkemizde milyonlarca gence umut geleceğe yönelik temiz bir adımın başlangıcı olacaktır.Bu noktada en büyük sorumluluk Türkiye Cumhuriyetinin tüm kurum ve kuruluşlarını yöneten AKP iktidarına düşecektir.  Bu işin öncüsü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kabinedeki bakanlar ile önceki dönem bakanlar olsun” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP