Yayınlanma Tarihi :

İkisi de iddialı

İkisi de iddialı

CHP’nin Pazar günü yapılacak il kongresinde başkan Ender Biçki ile Büyükşehir Meclis Üyesi Serkan Sarı yarışacak. HABERCİ’ye konuşan İl Başkanı Biçki, “İlçeler yanımızda, 2019 seçimleri için bir dönem daha yetki istiyorum” derken, Sarı ise; “Ekibimizle iddialıyız, kadınlara ve gençlere daha çok yer vereceğiz. Kazanacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Pazar günü Gala Yaşam Aktivite Merkezi’nde yapılacak il kongresinde 637 delege sandık başına gidecek, yeni yönetimi belirleyecek. Kongrede il başkanlığı için yarışacak mevcut başkan Ender Biçki ile Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serkan Sarı yaptıkları iddialı açıklamalarla kongreyi kazanacaklarını söyledi.

BİÇKİ: 2019 SEÇİMLER İÇİN BİR DÖNEM DAHA GÖREV ALACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nde iki yıldır il başkanlığı yapan Ender Biçki, Pazar günü yapılacak seçimlerin CHP için çok önemli olduğunu kaydetti. Biçki, HABERCİ’ye yaptığı açıklamada, “Yapacağımızı il kongresi Balıkesir ve CHP için çok önemli. Bu kongremiz Erzurum ve Sivas kongreleri kadar önemli. Sandıktan çıkacak yönetim ve başkan partimizi 2019 seçimlerine taşıyacak. İki yıldır 2019 seçimlerine yönelik çalışmalarımızın aksamaması ve 69 yıl sonra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’ye kazandırmak için delegelerimizden bir dönem daha yetki istiyoruz. İlçe örgütlerimiz, il yönetimimizin yanında Pazar günü kongreden başarı ile çıkacağımıza eminim” dedi.

SARI: KADIN VE GENÇLERE DAHA ÇOK YER VERECEĞİZ

CHP İl Başkanlığı yarışına soyunan Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serkan Sarı, Pazar günü yapılacak seçimlerde ekibiyle birlikte başarıyı yakalayacaklarını kaydederek, HABERCİ’ye şunları söyledi:

“Delege seçimleri öncesi adaylığımızı açıklamıştık. Ekibimle birlikte etkin ve kararlı bir çalışma yürüttük. 20 ilçeden destek aldık. Göreve gelince kadının siyasetteki yerini artıracağız, gençlerimizi daha çok siyasete dahil edeceğiz. Herkesi kucaklayan, karşı tarafı olmayan bir siyaset yapacağız. Sandıktan zaferle çıkacağız.” Özel Haber: Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP