DOLAR28,9320% 0.02
EURO31,1976% 0.12
STERLIN36,3445% -0.02
FRANG33,0843% 0.08
ALTIN1.883,14% -0,04
BITCOIN1.276.423-0.728

İYİ Parti sahaya çıktı

Yayınlanma Tarihi :
İYİ Parti sahaya çıktı

Nedim Tuna başkanlığındaki İYİ Parti İl yönetimi dün Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, basının karşısına çıktı. İl Başkanı Nedim Tuna, “İYİ Parti, çok farklı siyasi gelenekten insanın, aynı partinin çatısı altında, gömleklerini çıkarmadan üzerlerinde vatanseverlik ceketi ile yer aldıkları partidir” dedi.

Balıkesir’de kuruluş çalışmalarını tamamlayan Nedim Tuna başkanlığındaki İYİ Parti İl yönetimi dün Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Basının karşısına geçen İl Başkanı Tuna, partinin ilkelerini ve vizyonunu anlattı.

Tuna, “İYİ Parti, siyasi yelpazede milli merkezi temsil etmektedir. İYİ Parti merkezin sağında veya solunda değildir. İYİ Parti merkezin kendisidir. İYİ Parti’nin temsil ettiği milli merkez, merkezin sağında ve solundaki tüm vatanseverleri kucaklar. İYİ Parti Türkiye’nin makul aklıdır. İYİ Parti Türkiye’nin sağduyusudur. İYİ Parti, çok farklı siyasi gelenekten insanın, aynı partinin çatısı altında, gömleklerini çıkarmadan üzerlerinde vatanseverlik ceketi ile yer aldıkları partidir. İYİ Parti, kimsenin kendisini yabancı veya öteki hissetmediği, çok farklı siyasi geleneklerden gelen insanların ortak payda olan Türkiye sevgisi ve Türkiye’nin parlak geleceğinde birleştiği partidir” dedi.

“ADALET VE HUZURUN ADRESİYİZ”

İYİ Parti’nin siyasetin bir kültür, bir edep, bir yaşama terbiyesi olduğunun bilinciyle, yüksek ahlaki standartlarda açık, dürüst, hesap verebilir bir siyaset anlayışını hakim kılacağını kaydeden Nedim Tuna, sözlerine şöyle devam etti:

“İYİ Parti adaletin, huzurun, güvenin, normalleşmenin ve başarının adresidir. İYİ Parti, Türk devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemi, kuvvetler ayrılığını, hukukun üstünlüğünü esas alan, demokratik sosyal ve laik bir devlet anlayışın hayata geçirmeyi taahhüt eder.

AKP, ülkemizin ve devletimizin milli çıkarlarına ve milli güvenliğimize uygun düşen bir milli politika değil, AKP’nin çıkarlarını ve hedeflerini gözeterek bir dış politika izlemiştir.

Büyük Atatürk’ün veciz ifadesi olan ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ ilkesi on yıllardır Türkiye Cumhuriyeti’nin dış politikasının pusulası olmuşken, sözde ‘komşularla sıfır sorun’ diye yola çıkanlar, sorunları değil, Türkiye’nin dostlarını sıfırlamışlardır. Bu yüzden ülkemiz uluslararası ilişkilerinde acı ve tehlikeli bir yalnızlık içinde düşmüştür. Erdoğan, dış politikada sonuç almak için değil, halkımızı etkilemek maksadıyla ‘ey’ ünlemli haykırışlarla meydan okumalar almıştır.” Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP