Yayınlanma Tarihi :

Mustafa Canbey: Bu vizyonu algılayamayan bürokratlarla yollarımız ayrılır

Mustafa Canbey: Bu vizyonu algılayamayan bürokratlarla yollarımız ayrılır

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Çalışmayan, yavaş kalan, Cumhurbaşkanımızın vizyonuna ayak uyduramayan bürokratlarla çalışmamız mümkün değil” dedi.

Haberci’yi ziyaret ederek Balıkesir Haberci Medya Yayın Dağıtım Limited Şirketi Genel Müdürü Orhan Köken ile görüşen AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı vizyonu, seçim süreci değerlendirmesi, Balıkesir’deki yatırımlar ile hedefler ve şu an en merak edilen konu asgari ücret ile emekli maaşı zammı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İlk olarak seçim sürecini değerlendiren AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Balıkesir’de bir seçim sürecini hep birlikte yaşadık. Sonuçta Balıkesir’de 9 vekilin 4’ünü AK Parti aldı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin de vekil çıkarmasıyla birlikte Cumhur İttifakı 5 vekil sahibi oldu. Millet İttifakı da 4 vekilde kaldı. Bu bizim için çok önemli. Balıkesir halkına bunun için teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde milletimize verdiğimiz sözleri en iyi şekilde tutmak, şehrimize hizmet etmek, bize verilen bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

“Balıkesir’de topyekun yapmamız gerekiyor”

Önümüzdeki döneme Türkiye Yüzyılı dediklerini kaydeden Vekil Canbey, “Türkiye Yüzyılı bizim Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu bir vizyon. Türkiye Yüzyılı’nda neler olacak. Bir kere hem kendi bölgesinde daha güçlü hem dünyada sözü daha etkili bir Türkiye’den bahsediyoruz. Ekonomik olarak daha güçlenmiş. Yine eğitim olarak, savunma sanayi olarak daha güçlenmiş, ticari olarak dünyada söz sahibi olmuş bir Türkiye arzu ediyoruz. Tabi bunu söylerken şunu da ifade etmem geriyor bunu Balıkesir’de topyekun yapmamız gerekiyor. Biz kendi şehrimiz olarak öncelikle bu işin mücadelesini kendimiz vereceğiz” dedi.

 

“Milletvekilleri olarak bizler çalışacağız, bürokrasi çalışacak”

AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey sözlerine şöyle devam etti; “Milletvekilleri olarak bizler çalışacağız, bürokrasi çalışacak. Burada bürokrasimizin kesinlikle Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılına ayak uyduruması gerekiyor. Eğer Türkiye vizyonuna nasıl Cumhurbaşkanımız gece gündüz çalışıyorsa bizler vekiller olarak gece gündüz çalışıyorsak bürokrasinin de aynı şekilde çalışmasını bekliyoruz. Bu vizyonu algılayamayan bürokratlar ile bizim yollarımız ayrılır. Herkesin bunu bilmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanımız bu kadar mücadele verirken bu kadar çalışırken bürokrasinin buna ayak uyduramaması şehrin hizmet alma noktasında sorunlar yaşayacağı anlamına gelir ki bunu kabul etmemiz mümkün değil. İnşallah önümüzdeki dönemde hem bürokrasiyle hem halkımızla hem de siyasetle el birliği içerisinde biz bu mücadeleyi vereceğiz ve ülkemizin gelişmesi için şehrimizin gelişmesi için bir çalışma yapacağız. Cumhurbaşkanımızın, Türkiye vizyonuna ayak uyduramayan bir bürokrat olursa biz onlarla artık çalışmayacağız. Herkes kendi çalışmasını ona göre yapsın. Çalışmayan yavaş kalan Cumhurbaşkanımızın vizyonuna ayak uyduramayan bürokratlarla çalışmamız mümkün değil.”

“OSB bizim yeni vizyonumuz”

Türkiye Yüzyılında Balıkesir’deki hedeflerini dile getiren Milletvekili Canbey, “Balıkesir artık Türkiye’nin en önemli şehirlerinden bir tanesi. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) bizim yeni bir vizyonumuz. OSB’nin daha fazla gelişmesi, oraya gelecek olan fabrikaların artması, Balıkesir’de yeni istihdamların sağlanması noktasında çalışmalar yapacağız. Biliyorsunuz bizim dönemimizde başladı öğrenci yurtları projesi, bu yatırımla ilgili inşallah Balıkesir’de öğrenci yurdu problemi kalmayacak. Buna yeni sosyal donatı alanları da ekleyerek üniversitemizin sorunlarının çoğunu çözeceğiz. Yine aynı şekilde Tıp Fakültemizin gelişmesiyle alakalı Hukuk Fakültemizin gelişmesiyle alakalı da çalışmaları üniversitemizle birlikte yapacağız. Biliyorsunuz üniversitemizde bir bayrak değişimi oldu. İlter beyden sonra yeni hocamız geldi Yücel hocamızla birlikte milletvekili arkadaşlarımızla birlikte şehrimize gelecek her türlü yatırımı yapacağız” dedi.

 

“Projeleri takip etmeye devam edeceğiz”

Sağlık ve Gençlik Spor projelerinin de çok önemli olduğunun altını çizen Canbey, “Tabi bunun yanında sağlık yatırımları çok önemli. Şu anda devlet hastanemizin yanına yapılan 400 yataklı bir hastanenin proje ihalesi yapıldı o devam ediyor. Önümüzdeki günlerde inşaatına başlanılacak.  Edremit Devlet Hastanesi’nin ihalesi 8 Mayıs’ta yapıldı onun da süreçleri devam ediyor. Yine aynı şekilde Sındırgı Devler Hastanesi, Susurluk Devlet Hastanesi bunların inşaatları devam ediyor. İnşaatları bitmek üzere, bunları da önümüzdeki dönemlerde tamamlayacağız. Özellikle gençlik ve spor alanında çok önemli projelerimiz var. Edremit’te bugün yapılacak olan spor tesisi ile birlikte yaklaşık 40-50 milyonluk bir proje söz konusu, projenin yapılmasıyla ilgili çalışmayı takip edeceğiz. Bu önceki dönem vekilliğimizin sonuna doğru açıklanmıştı. Kamuoyu ile de paylaştık bunu. Yine diğer birimlerimizde olan yatırımlarımız var. Gençlik Spor yatırımları, halı sahalar, okulların yapılması bunların takip edilmesi gibi devletimize dair devletimizle yapılacak olan işlerin çoğunu inşallah önümüzdeki dönemde takip edeceğiz” diye konuştu.

 

“Asgari ücret ve emekli maaşları herkesin beklentisini karşılayacak bir oran olacak”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey son olarak herkesin merakla beklediği asgari ücret ve emekli maaşları konusuna da açıklık getirerek, “Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, inşallah milletimizin memnun olacağı bir oran, herkesin beklentisini karşılayacak bir oran önümüzdeki günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak” dedi. Şeyma Kızıler

Kaynak : Şeyma Kızıler

YORUM YAP