Altıeylül Belediyesi sporun da kalbi olma yolunda hızla ilerliyor

Altıeylül Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi ve Sultan Alparslan Kültür Evi’nde faaliyetlerine devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi :
Altıeylül Belediyesi sporun da kalbi olma yolunda hızla ilerliyor

Son günlerde ‘Balıkesir’in Kalbi Altıeylül’ sloganıyla adından sıkça söz ettiren Altıeylül Belediyesi, sporun da kalbi olma yolunda kendinden emin adımlarla ilerliyor. Yaz Spor Okulları kapsamında çalışmalarını sürdüren sporcuları ziyaret eden Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, amaçlarının spor yapan çocuklara iyi bir birey olma düsturunu kazandırmak olduğunu söyledi.

Altıeylül Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi ve Sultan Alparslan Kültür Evi’nde faaliyetlerine devam ediyor.

Yaz Spor Okulları kapsamında spor yapma imkanı bulan çocukları, ziyaret eden Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, genç sporculara hem moral verdi hem de motivasyonlarını artırırken, antrenörlerden de bilgi aldı. Başkan Şehirli’nin ziyaretine Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Karakaş, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Hakan Semerci ile ALTAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertan Kayatepe de iştirak etti.

Ziyaret esnasında genç sporcular tarafından “Hoş Geldiniz” tezahüratları ve alkışlarla karşılanan Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, “Yaz Spor Okullarımızdaki branş sayısı, 1 Temmuz itibariyle 5’e çıktı. Futbol, Judo, Taekwondo, Temel Cimnastik ve Yüzme branşlarında toplam 600 genç sporcumuza uzman eğitmenler tarafından eğitim veriliyor” dedi.

Yüzme branşı dışındaki kursların ücretsiz olduğunun altını çizen Başkan Şehirli, “Sporcularımıza antrenman malzemelerini de ücretsiz olarak verdik. Genç sporcularımızı antrenman alanlarına ücretsiz servisler ile taşıyoruz. 17 Temmuz itibariyle start alacak Tenis branşındaki çalışmalarımız da ücretsiz olacak” dedi.

Ulu Önder Atatürk’ün “Ben, sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünden hareket ettiklerini belirten Başkan Şehirli, “Gençlerin spor yapma kabiliyetini ve spor yaptıkları alanların konforunu artırmak için yaptığımız çalışmalar hız kesmeden devam edecek. Amacımız, ilçemizdeki çocuklarımıza spor yaptırmanın yanı sıra iyi bir birey olma düsturunu kazandırmaktır” dedi.

Kaynak : Harun Çağlar

YORUM YAP