Başkan Cankul, dağcılarla buluştu 

Yayınlanma Tarihi :

 

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Kepsut Kaya Tırmanış Şenliğine katılan dağcıları ziyaret etti.

Balıkesir Dağcılık Kulübü Sporcuları ile birlikte yurt içi ve yurt dışından toplam 120 dağcının katıldığı etkinlikler kapsamında Nusret Mahallesi’nde bulunan dağcıları ziyaret eden Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, “İlçemizde bu tür etkinlikleri görmek bizi fazlası ile mutlu ediyor. Balıkesir’de ilk defa düzenlenen ve ilçemiz Nusret Mahallesinde gerçekleştirilen bu şenliğin devamını diliyorum. Biz elimizden gelen her türlü desteği bu güne kadar verdik ve size destek olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Balıkesir İl Temsilcisi Serhat Alkıvılcım da, “İlimizde dağcılık ve sporu sevdirmek amacı ile bu etkinliği düzenliyoruz. Nusret Mahallemizde 67 kaya tırmanış rotası mevcut. Biz dağcılar için bu yüzden çok özel bir nokta. Balıkesir de ilki gerçekleşen Nusret Kaya Tırmanış Şenliğine yurt içi ve dışından toplam 120 sporcu katılmakta ve çeşitli tırmanışları yapmaktayız.

Şenlik süresince sadece Nusret Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz etkinlikler dışında Mezitler Kanyonunu da deneyimli dağcılarımız ile geçeceğiz. Bu şenliği gerçekleştirmemizde bize her türlü desteği veren ve buradaki ihtiyaçlarımızı karşılamada bize destek veren Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’a tüm sporcular adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. Muzaffer KARAKOYUN

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP