Doruk Saldamlı 21’nci Türkiye Şampiyonluğunu İzmir’de Kazandı

Turkcell U16 ve U18 Türkiye Şampiyonası’nda U16 Erkekler 800 metre yarışında altın madalya kazanan Balıkesirli atlet Doruk Saldamlı, 21’nci kez Türkiye Şampiyonu olmanın gururunu yaşadı.

Yayınlanma Tarihi :
Doruk Saldamlı 21’nci Türkiye Şampiyonluğunu İzmir’de Kazandı

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenen Turkcell U16 ve U18 Türkiye Şampiyonası’nda U16 Erkekler 800 metre yarışında altın madalya kazanan Balıkesirli atlet Doruk Saldamlı, 21’nci kez Türkiye Şampiyonu olmanın gururunu yaşadı.

İzmir Atatürk Stadyumu, Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet takviminde yer alan U16 ve U18 Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı.

Türkiye Şampiyonası’nda U16 Erkekler 800 metrede piste çıkan Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Eğitim Merkezi sporcusu Doruk Saldamlı, bir kez daha yarışı tüm rakiplerinin önünde tamamlamayı başardı. Kariyerine Fenerbahçe formasıyla devam eden Balıkesirli genç atlet, sarı-lacivertli ekibin de genel sıralamada zirvede yer almasında önemli pay sahibi oldu.

YENİ SEZONDA AVRUPA’DA DA BOY GÖSTERECEK

İzmir’de 21’nci Türkiye şampiyonluğunu kazanan Doruk Saldamlı, “Sezonu şampiyonlukla tamamlamak tarif edilmez bir duygu. Yeni sezonda aynı başarıları Avrupa’da tekrarlamak en büyük arzum” dedi.

Genç atletin başarılı antrenörü İbrahim Urgancı da “Doruk gibi 21’nci kez Türkiye Şampiyonu olan bir sporcunun antrenörü olmak hem mutluluk hem de gurur veriyor. Doruk ile Türkiye kulvarında önemli yol aldığımız bir sezonu geride bıraktık. Yeni sezondan itibaren yarışma planlarımızda Avrupa arenası da olacak. Orada da hem ilimizi hem de ülkemizi başarıyla temsil edeceğimizi umuyorum” dedi.

Kaynak : Harun Çağlar

YORUM YAP