Milli Takım seçmeleri yapılıyor

Yayınlanma Tarihi :

Türkiye Triatlon Federasyonu, Genç Milli Takım seçmelerinin son ayağını bugün, Balıkesir’de yapacak. Daha önceki seçmeleri geçen 5 kadın, 5 erkek triatlet, Milli Takım’da yer alabilmek için ter dökecek.

Arjantin’in Buenos Aires şehrinde 6-18 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan Yaz Gençlik Olimpiyatları ve 22 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde İspanya’nın Tarragona Şehrinde düzenlenecek olan 18. Akdeniz Oyunlarına katılmayı hedefleyen Türkiye Triatlon Federasyonu ve triatletler, çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyor.

Türkiye Triatlon Federasyonu, 6-18 Ekim 2018 tarihlerinde Arjantin’in Buenos Aires şehrinde düzenlenecek olan Yaz Gençlik Olimpiyatları’na katılmayı hedefliyor. Bu amaçla triatlon branşında ülkemize tanınan 1 erkek, 1 kadın kota hakkının kazanılması için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Bugün yapılacak seçmelere katılacak olan sporcular, ilk olarak saat 08:45 start ile Balıkesir Alparslan Türkeş Spor Kompleksi Havuzu’nda 750 metre yüzmeyi gerçekleştirecek. Yarı olimpik olan havuzda sporcular, 15 tur yaparak yarışı tamamlayacak.

Sporcular, 11:15 startı ile Balıkesir İsmail Akçay Atletizm Pisti ve Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali arka yolları güzergahında önce 20 km pedal çevirecek, ardından 5 kilometre koşu ile yarışı tamamlayacak.

Balıkesir’de yapılacak seçmelerin son ayağında Selin Eyüpoğlu, Bilge Ece Seyhan, Sarah Alara Işkın, Görkem Sıla Korkmaz, Beyza Cesur, Kıvanç Şahinkaya, Bartu Ören, Enes Kızılcık, Efe Egemen Şen ve Muzaffer Gür mücadele edecek.

Balıkesir seçmesi öncesinde Ankara’da Spor Bakanlığı tesislerinde performans testlerinden geçen ve son ayakta seçilecek sporcular, Nisan ayından itibaren hazırlıklar çerçevesinde uluslararası yarışlar ile hazırlıklarına devam edecek. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR