DOLAR28,9762% 0.05
EURO31,8548% 0.21
STERLIN36,8348% 0.23
FRANG33,1915% 0.15
ALTIN1.903,35% 0,10
BITCOIN1.097.5760.173

Spor Turizmi Gelişecek

Yayınlanma Tarihi :

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, kurumun çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Balıkesir’in bir spor şehri olduğunu belirten Arıcıoğlu, ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yaparak spor turizminin gelişmesine katkı sağlayacaklarını söyledi.

Sözlerine kendisini tanıtarak başlayan Lokman Arıcıoğlu, “Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunuyum. 1999 yılında Beden Eğitimi Öğretmeni olarak memuriyete başladım. 14 yıl mesleğimi yaptıktan sonra İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne geçiş yaptım. Beşiktaş ve Beyoğlu İlçe Spor Müdürlüğü görevi yaptım. Okul Sporları Spor Şube Müdürü olarak görev yaptım” dedi.

Kuva-yi Milliye şehrinde görev yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Lokman Arıcıoğlu, “İl müdürlüğüm gündeme geldiğinde Balıkesir nasip oldu. Bundan sonraki hizmetlerimizi, buradaki insanlarımız için yapacağız. Prensip kararı olarak, tüm çalışma arkadaşlarımızla hizmetimiz bu doğrultuda olacak” dedi.

Basının ülkelerin gelişmişliği açısından önemine değinen Lokman Arıcıoğlu, “Basın, demokrasinin en önemli göstergesidir. Toplumun müşterek sesidir. Basın rehberdir, öncüdür. Bu konuda Balıkesir’in çok şanslı olduğunu görüyorum. Balıkesir’de yerel basın çok önemli noktada görev yapıyor. Basın İlan Kurumu ile görüşmede Konya’dan sonra yerel basının en güçlü olduğu ilin Balıkesir olduğunu öğrendim” dedi.

Bu durumun kendileri için bir şans olduğunu dile getiren Lokman Arıcıoğlu, “Biz, sizi bir rehber olarak görüyoruz. Sporun en önemli bileşeni olarak görüyoruz. Bunun örneklerini de yaşadığımız süre içerisinde net bir şekilde görmüş olduk. Bunun da mutluluğunu yaşıyorum. Eksikliklerimizde bizi en güzel şekilde sizler uyarıyorsunuz. Biz de elimizden geldiğinde sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bu konudaki hassasiyetiniz için tüm basın mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.

Göreve geldikten sonra Marmara İlçesi dışındaki tüm ilçeleri ziyaret ederek, tesislerde inceleme yaptığını belirten Lokman Arıcıoğlu, “Mevcut tesislerin niteliğini geliştireceğiz. Tesislerin içini doğru bir şekilde doldurmadığınız sürece taş yığınından başka bir şey ifade etmez. Biz, bunu gidereceğiz” dedi.

AMATÖR BRANŞLARA ÖNEM VERİLECEK

Amatör branşların ayağa kalkmasının önemini dile getiren Lokman Arıcıoğlu, “Balıkesir bir tarım kenti, bir hayvancılık kenti ama aynı zamanda bir spor şehri. İstanbul’dan geldim ve inanın orada olmayan tesis, burada var. Tesis anlamında çok sorun yok. Ancak içini nitelikli bir şekilde doldurmamız, gençlerin ihtiyaçlarını giderecek, modernizasyonu sağlamamız gerekiyor” dedi.

SPOR ŞEHRİ BALIKESİR

Tespit ettikleri eksikleri Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a birinci elden ilettiklerini hatırlatan Lokman Arıcıoğlu, “Burada Kurtdereli Mehmet pehlivan yetişmiş. Burada atletizmin duayeni, yabancı basın ve atletlerin önünde saygıyla eğildiği İsmail Akçay yetişmiş. Burada, ilk kez kadınlarda Dünya Şampiyonu olan güreşçimiz Yasemin Adar var. Burada Muhsine Gezer ve Sevim Demircan var. Buraya geldiğimde öğrendim ki İlkay Gündoğan, bu memleketin çocuğu. Kısaca burası, bir spor şehri” dedi.

BELEDİYELERE TEŞEKKÜR

Verecekleri destekle, gençlerin zaten var olan enerjisini ortaya çıkarmak için çalışacaklarını ifade eden Lokman Arıcıoğlu, “Pilot olarak belirlediğimiz bazı branşlarda inşallah kısa zamanda önemli başarılar yakalayacağız. Yaptığımız birçok faaliyete Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin ciddi anlamda katkıları oluyor. Bu vesileyle tüm belediyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bizim hizmet ettiğimiz kesim, gençler ve çocuklar, ilin ve ilçenin çocukları. Bu gençler bizim için çok önemli” dedi.

ARICIOĞLU: FEDERASYON BAŞKANLARINI DAVET EDECEĞİZ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün faaliyetleri hakkında sunum da yapan Lokman Arıcıoğlu, “Balıkesir’in birçok faaliyete ev sahipliği yapabilecek coğrafi yapıya sahip olduğunu gördüm. Mesela su sporları için elverişli bir coğrafyaya sahibiz. Özellikle doğa ve su sporlarında eksik kaldığımız görüyorum. Bisiklet spor için ideal bir arazi yapımız var. Bu nedenle federasyon başkan ve yetkililerini Balıkesir’e davet ederek, onların nezdinde çalışmaları planlayacağız. Böylece ulusal ve uluslararası müsabakaların şehrimizde yapılması için çalışacağız. İnşallah sizlerin de destekleriyle spor turizminin gelişmesi için çalışacağız” dedi. İrfan DUROĞLU

 

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

HataysporHatayspor
01 Aralık 2023

17:00
- - -

AntalyasporAntalyaspor
KaragümrükKaragümrük
01 Aralık 2023

17:00
- - -

İstanbulsporİstanbulspor
AlanyasporAlanyaspor
02 Aralık 2023

10:30
- - -

KonyasporKonyaspor
Çaykur RizesporÇaykur Rizespor
02 Aralık 2023

10:30
- - -

İstanbul Başakşehirİstanbul Başakşehir
PendiksporPendikspor
02 Aralık 2023

10:30
- - -

GalatasarayGalatasaray
Adana DemirsporAdana Demirspor
02 Aralık 2023

10:30
- - -

SamsunsporSamsunspor
KasımpaşaKasımpaşa
03 Aralık 2023

10:30
- - -

Gaziantep FKGaziantep FK
TrabzonsporTrabzonspor
03 Aralık 2023

10:30
- - -

KayserisporKayserispor
MKE AnkaragücüMKE Ankaragücü
03 Aralık 2023

10:30
- - -

BeşiktaşBeşiktaş
FenerbahçeFenerbahçe
04 Aralık 2023

17:00
- - -

SivassporSivasspor
DETAYLI FİKSTÜR