Uluborlu Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni Ertuğrul Dağdeviren kazandı

46. Geleneksel Uluborlu Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin başpehlivanı Ertuğrul Dağdeviren oldu.

Yayınlanma Tarihi :
Uluborlu Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni Ertuğrul Dağdeviren kazandı

Isparta’nın Uluborlu ilçesinde bu yıl, 46’ncı kez düzenlenen Uluborlu Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin finalindeki rakibi Okan Acar’ı yenmeyi başaran Balıkesir Büyükşehir Belediyespor güreşçisi Ertuğrul Dağdeviren, başpehlivanlığı kazandı.

Uluborlu Belediyesi tarafından geleneksel olarak bu yıl 46’ncısı düzenlenen fakat geçmişi M.Ö. 153 yılına kadar dayandığı dile getirilen Uluborlu Yağlı Pehlivan Güreşleri, 30 Haziran 2024 Pazar günü Uluborlu Er Meydanı’nda yapıldı.

Sabahın erken saatlerinde dualar ve kurban kesimi ile başlayan güreşlere çeşitli boylarda toplam 473 pehlivan katıldı. Kıran kırana geçen güreşlerde rakiplerini tek tek eleyerek finale kalan başpehlivanlar, Balıkesir Büyükşehir Belediyesporlu Ertuğrul Dağdeviren ve Okan Acar oldu.

Final müsabakasının puanlama bölümünde rakibine üstünlük kuran Balıkesirli güreşçi, 46. Geleneksel Uluborlu Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivan oldu. Okan Acar, madalya kürsüsünün ikinci basamağında yer alırken, Salih Dorum ise üçüncülük kupasını kazandı. Dereceye giren başpehlivanlara ödüllerini Isparta Valisi Aydın Baruş takdim etti.

Kaynak : Haber Merkezi

YORUM YAP