Yayınlanma Tarihi :

Hibrit Festivali

Hibrit Festivali

En geniş ürün gamı ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hibrit teknolojisini geniş kitlelere yakından tanıtmak isteyen Toyota, ‘Toyota Hibrit Festivali’ ile Balıkesir’e geldi.

Toyota Hibrit Festivali’ni Balıkesir Toyota Plaza Altan’da gerçekleştiren Toyota’nın, festival kapsamında C-HR Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Auris Hybrid, Auris TS Hybrid ve Prius modelleri sergilendi ve ziyaretçilere detaylı bilgiler aktarıldı. Etkinliğe katılanlar bu modellerle test sürüşleri de gerçekleştirdi. Hibrit bataryası ile çalışan elektrik motor ve benzin ile çalışan motorun uyum içerisinde kullanıldığı hibrit teknolojisini kısa ve orta vadede çözüm olarak gören Toyota, öncüsü olduğu bu teknolojinin Türkiye’de de çok daha bilinir olmasını sağlamak amacıyla 2017’yi ‘Toyota Hibrit Yılı’ olarak ilan etmişti. Bu amaçla; 42 il ve 55 noktada düzenlenecek olan Toyota Hibrit Festivali’nin yeni durağı Balıkesir oldu.

Toyota Hibrit Festivali etkinliği için Balıkesir Toyota Plaza Altan’a gelen otomobil severler Toyota’nın hibrit ürün gamı ile test sürüşü yaparak bu gelişmiş teknolojiyi daha yakından tanıma fırsatını buldu. Bunun yanı sıra, daha önce İstanbul Autoshow Fuarı’nda tanıtılan robotları ve sevimli kahramanları ile çocuklar da Toyota Hibrit Festivali’ndeki showlarla eğlenceli dakikalar yaşadı. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP