Yayınlanma Tarihi :

Sarımsaklı Plajı neden bu kadar ünlü?

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin Sarımsaklı Plajı neden bu kadar ünlü hiç merak ettiniz mi?

Sarımsaklı Plajı neden bu kadar ünlü?

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin Sarımsaklı Plajı neden bu kadar ünlü hiç merak ettiniz mi? Dünyaca ünlü güzeller güzeli Sarımsaklı Plajının neden bu kadar ünlü olduğu haberimizde.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yer alan Sarımsaklı Plajı, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güzel plajları arasında yer alıyor. 5 kilometrelik kesintisiz uzunluğu ve 50 ile 100 metre arasındaki genişliği ile Sarımsaklı Plajı, plaj severlerin gözdesi olmaya devam ediyor.

Dünyanın İkinci En Büyük Plajı

Sarımsaklı Plajı, dünyanın en büyük ikinci plajı olarak kayıtlara geçmiş durumda. Uzun ve geniş yapısı, ziyaretçilerine geniş bir alan sunarak konforlu bir tatil deneyimi sağlıyor. Plajın bu özellikleri, onu sadece Türkiye’de değil, dünya çapında tanınan bir tatil noktası haline getiriyor.

Mavi Bayraklı Plajların Zirvesinde

Sarımsaklı Plajı, Mavi Bayraklı plajlar listesinde en üst sıralarda yer alıyor. Bu ödül, plajın temizliği, güvenliği ve çevre standartlarına uygunluğunu belgeleyen uluslararası bir tanınma anlamına geliyor. Mavi Bayrak, plajın dünya standartlarında bir temizliğe ve kalitede hizmet sunduğunu gösteriyor.

Dünyanın En Mükemmel Kumuna Sahip

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalar, Sarımsaklı Plajı’nın kumunun insan sağlığına son derece uygun olduğunu ve deniz suyunun arılığı ile mükemmel bir kaliteye sahip olduğunu ortaya koydu. Plajın kumunun, sağlık açısından olumlu etkileri ve doğal yapısı, Sarımsaklı’yı plaj severler için ideal bir destinasyon yapıyor.

Sarımsaklı Plajı, tüm bu özellikleri ile yaz tatillerinin vazgeçilmez adreslerinden biri olmaya devam ediyor. Geniş ve temiz kumsalı, berrak denizi ve sağlığa uygun kum yapısıyla, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Kaynak : Çiğdem Akbay

YORUM YAP

Hülya Yıldırım 11 Temmuz 2024 / 20:48 Yanıtla

Merhaba en uzun ikinci sahil konusunda yanılıyorsunuz Bursa / Karacabey Yeniköy sahili 23 km araştırın isterseniz.

    Sait 12 Temmuz 2024 / 17:12 Yanıtla

    Plaj uzunluğu olarak dünyada 2.nci.diyor. sahil demiyor. Kıyı boyları sahil olarak adlandırılır. Plajda sahilin içindedir.

Tugce uzman 12 Temmuz 2024 / 08:41 Yanıtla

Güldürmeyin Allah Aşkına,orda yakınlarda oturuyoruz.Satmısaklının sadece Adı çıkmış. Hem suyu Kışın analiz de kirli çıktı. Sürekli depremler filan oluyor.Çalkantılı deniz karıştırmış artık. Boşuna eski plajın güzelliğini aramayın. Sarmısak gibi de kokuyor.Biz de evimizi sattık.

Ramazan bakaç 12 Temmuz 2024 / 23:16 Yanıtla

Hiç değil turist yok günü birlik gelenler sahile siçip gidiyor temizlik sıfır ben göruyorum çöpun içindeki çöp poşetini alıp yanındaki çöpü almayan görevliler var ve alıyor gibi yapıp delil olarak foto çekip tekmeleyerek atan gördum kumun içinde her pislik var gelenler pus temizleyenler kötu halka guneşlenecek yer yok gibi hep özel sektör tel çit çevirmiş ve hepsi boş çok az şemsiye kiralıyor acemi olmayan almaz zaten bir çorba 100 simit 25 mısır 60 şemsiye 600 çok yüksek gelen yuyeceğini beraber getiriyor giderkende tabak çatal havlusunu atıp gidiyor belediye elmanları iyi bakmıyor yeni yapılan yerler çok kirli çöp konteynirler o kadar kirliki kokuyor güzelim yeri yaşanmaz hale getiriyorlar hele pazarcılar hep anlaşmış çok yüksek fiyata satıyorlar denetim yok