Yayınlanma Tarihi :

100. Yıl’da Bilim Fuarı

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’ açılışına katıldı.

100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan bilim fuarının açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Öğrt. Alb. Bahattin Karabölük, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

32 danışman öğretmen ve 60 öğrencinin hazırladığı 20 projenin sergilendiği bilim fuarında açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ayhan Kılıç, öğrencilerinin gelişen teknolojiye ayak uydurmaları, projelerde görev almaları ve böylelikle sorumluluk bilincini geliştirmelerinde bilim fuarlarının önemini belirterek tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Farklı branşlarda  başarılı bilimsel çalışmaların sergilendiği standları tek tek ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “BENGİ projesi ile en büyük hedefimiz, Balıkesir’de milli ve manevi değerlerine bağlı kendisi ve çevresiyle barışık; doğayı ve insanları seven; teknolojiyi üst seviyelerde kullanabilen nesiller yetiştirebilmek. Her biri birbirinden değerli proje ve çalışmaları nedeniyle öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP