DOLAR27,1693% 0.17
EURO28,9468% 0.14
STERLIN33,3148% -0.1
FRANG30,0040% 0.11
ALTIN1.682,44% 0,47
BITCOIN725.7420.354

Arma Okulları’nda Havacılık Lisesi açıldı

Yayınlanma Tarihi :
Arma Okulları’nda Havacılık Lisesi açıldı

Arma Okulları bünyesinde Balıkesir’de bir ilk olarak Havacılık Lisesi açıldı. Havacılık Lisesi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayacak.

Balıkesir Arma Okulları bünyesinde açılan Havacılık Lisesi, yeni eğitim öğretim yılında öğrenci alarak eğitime başlayacak. Havacılık Lisesi bünyesinde Pilotaj Bölümü, Uçak Bakım Teknisyenliği, Kabin Hizmetleri Bölümü ve Sivil Havacılık Yer Hizmetleri programları okutulacak.

Bu bölümlerin tamamı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kapsamında olup 9-10-11-12. sınıflardan oluşan 4 yıllık eğitim süresine sahip olacak. Ortaokulu bitiren (8. sınıf mezunu olan ) öğrenciler kayıt yaptırabilecek. 9. sınıf öğrencileri ise nakil olarak Havacılık Lisesi’ne gelebilecek. 10. sınıf öğrencileri ise Şubat tatiline kadar nakil olabilecek.

Pilotaj Bölümü’nde  öğrenciler 10. sınıf yaz tatilinde iki ay süresince ABD veya Avrupa’da uçuş eğitimi alacak.  ABD, FAA veya Avrupa EASA onaylı PPL (Prive Pilot Lisans) sahibi olarak pilot unvanı alacak. Balıkesir Arma Okulları’ndan Havacılık Lisesi’nde açılacak bölümler ile ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Uçak Bakım Teknisyenliği: Ülkemiz 100’den fazla ülkeye uçak bakım hizmeti vermeye talip olmuştur. Avrasya, Orta Doğu, Afrika ve Balkanlarda bilgi birikimi ve tecrübesiyle dikkatleri çeken Türk sivil havacılık sektörünün uçak bakım teknisyenlerine ihtiyacı olduğu belirtilmektedir.

Kabin Hizmetleri Bölümü: Bu Bölümün amacı yoğun rekabetin yaşandığı sektörde hızlı tepki verebilen, etkili iletişim becerilerine sahip, çözüm odaklı, kabin hizmetlerini verebilecek ara elaman ihtiyacını karşılamaktır.

Sivil Havacılık Yer Hizmetleri: Havacılık sektöründe çalışma alanı en geniş olan bölümdür. Tüm dünyadaki havaalanlarında çalışabilme imkanına sahip olacaktır. Buna ek olarak bu bölümü okuyacak olan öğrencilerimize Host/Hostes eğitimi ücretsiz verilecektir. Üniversitelerin 4 yıllık mühendislik fakültelerinde MTOK kapsamında olanlar ve kendi alanlarında olan 2 yıllık meslek yüksek okulları için ek puan verilecektir.

HAVACILIK LİSESİNİN AVANTAJLARI

İleri düzeyde İngilizce eğitimi alacaktır.Üniversite kazanabilmesi için gerekli dersleri ve ilave etütleri alacaktır.Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunu olacaktır. Havayolu işletmeleri ve hava alanlarının değişik faaliyet alanlarında ve aynı zamanda havacılık sektörü ile ilişkili olan diğer işletmelerde çalışabilecektir.Havacılık gibi saygın ve tüm dünyada geçerli bir mesleği olacak.” Mustafa ATİK

YORUM YAP