DOLAR28,9674% 0.03
EURO31,8620% 0.25
STERLIN36,8119% 0.17
FRANG33,2043% 0.2
ALTIN1.903,33% 0,10
BITCOIN1.096.184-0.566

Bandırmalı öğrencilerle okudu

Yayınlanma Tarihi :

Vali Ersin Yazıcı, BENGİ projesi kapsamında gelenek haline getirdiği ilçe ziyaretlerindeki kitap okuma etkinliğini bu kez Bandırma İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile sürdürdü.

Bandırma İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ile birlikte öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldı.

Öğrencilerle sohbet eden Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

“KİTAP, EN İYİ DOST”

Dostluk üzerine öğrencilerin görüşlerini alan Vali Yazıcı, “Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Kitaplar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmaz ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda olurlar. Kitap okumak boş zaman işi değildir. Boş zamanlarda değil, okumak için zaman ayırarak o zamanlarda kitap okumalıyız” diye konuştu.

“HEDEFLERİNİZİ ŞİMDİDEN BELİRLEYİN”

Hayallerin en büyük zenginlik olduğunu ve hayaller olmazsa bir yere varmanın mümkün olmayacağını vurgulayan Yazıcı, “Hayal kurarken gelecekteki hedeflerinizi belirlemeniz lazım. Hayallerinizin peşinden koşun. Hedefleri olmayanların hayalleri olmayacaktır. Nitelikli insan hayallerini hedefleri doğrultusunda kurabilen insandır” dedi.

“GENÇ NESİLLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

Ülkenin kalkınıp gelişmesinde genç nesillere büyük görevler düştüğünü anlatan Vali Yazıcı, öğrencilerden buldukları her fırsatı okuyarak geçirmesini istedi.

“HAYALLERİNİZ HEDEFİNİZ OLSUN”

Öğrencilere, eğitim hayatında başarı dileyen Vali Yazıcı, “Hayatta her kapıyı açan en büyük anahtar kendine güvenmektir. Kendinize değer verin. Moralinizi yüksek tutun ve kendinize güvenin. Hayalleriniz hedefiniz olsun, hayal kurmaktan vazgeçmeyin. Şimdiden rotanızı çizin. İsterseniz her şeyi başarırsınız. Asla büyük hedeflerden ve okumaktan vazgeçmeyin. Kendinizi en iyi şekilde geleceğiniz için hazırlayın. Eve gidince anne babalarınıza bugün okula Vali geldi, sizlere selam söyledi ve bizimle kitap okudu, hep birlikte kitap okuyalım deyin” dedi.

Öğrencilerle bir süre daha sohbet ederek onların istek sorun talep ve memnuniyetini dinleyen Vali Ersin Yazıcı’ya, öğrenciler ziyaretlerinden dolayı sevindiklerini ve mutlu olduklarını söyledi. (Haber Merkezi)

YORUM YAP