Yayınlanma Tarihi :

BASİAD ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliği Protokolü İmzaladı

BASİAD ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliği Protokolü İmzaladı

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD), “Meslek Lisesi Mentörlük Projesi” adlı projeyi hayata geçirmek için Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği protokolü imzaladı.

Proje, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü aracılığıyla İç İşleri Bakanlığı proje destekleme programına başvurulduktan sonra kabul edilmişti. BASİAD Başkanı Selçuk Savaş ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın imzalarıyla resmiyet kazanan protokolle, projenin 12 aylık süreci başlatıldı.

Bu proje kapsamında, Balıkesir merkezdeki Meslek Liselerinde okuyan 1. ve 2. sınıf öğrencilere yönelik olarak meslek lisesi mentörleri atanacak. Öğrencilere iş hayatına hazırlık, mesleki yetkinlikler kazandırma ve işletmelerin teknik personel ihtiyacını karşılama gibi amaçlar doğrultusunda faaliyetler gerçekleştirilecek.

Projede yer alacak 50 öğrenci, 10 meslek lisesi mentörü ile eşleştirilecek ve çeşitli etkinliklere katılacaklar. BASİAD’ın gerçekleştireceği faaliyetler arasında “Meslek Lisesi Gelecek Vizyonu ve İş Hayatına Hazırlama” toplantıları, eğitimler, iş yeri ziyaretleri, motivasyon pikniği ve meslek lisesi çalıştayı gibi aktiviteler bulunuyor.

Kaynak : Basın Bülteni

YORUM YAP