Yayınlanma Tarihi :

Çocuklara tarım eğitimi verilecek

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ilkokul 4. Sınıf öğrencilerine tarım eğitimi verilmesi için protokol imzaladı.

‘Hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk’ ilkesinden yola çıkarak Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) projesi kapsamında ‘BENGİ Tarım İşbirliği’ protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen ‘BENGİ Tarım’ protokolü imza törenine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ile Milli Eğitim İl Müdürü Yakup Yıldız katıldı.

Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanarak imzalanan protokolle BENGİ Tarım projesi kapsamında Balıkesir genelinde 20 ilçede bulunan tüm ilkokullardaki 4. sınıf öğrencileri ile 20 ilçede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek bir okulun 8. sınıf öğrencilerine ‘Tarım ve çocuk’ eğitimi verilecek.

Bu kapsamda il genelinde toprağı ve tarımı seven nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla yaklaşık 15 bin öğrenciye bitkisel üretim, hayvansal üretim, gıda güvenilirliği ve gıda hijyeni konularında eğitimler verilecek. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP