DOLAR28,9363% 0.04
EURO31,2265% 0.23
STERLIN36,3615% 0.06
FRANG33,0763% 0.1
ALTIN1.886,74% 0,15
BITCOIN1.279.8710.964

Eğitim gönüllüleri buluştu

Yayınlanma Tarihi :

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Balıkesir Şubesi Yürütme Kurulu tarafından Otel Asya Termal’de düzenlenen iftar programında, TEV üyeleri ve her kesimden eğitim gönüllüleri bir araya geldi. TEV Balıkesir Şubesinin “Bu adımda  umut var” gurubu adına katıldığı 8. Bozcaada Maratonunda güzel sonuç elde etmeye katkı sağlayan Soner Türkmenli, Erman Korkmaz Dilara Akyol’a sertifikaları ve madalyaları TEV yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı tarafından verildi. TEV’e katkı sağlayan BSM’nin sahibi Onur Ayan’a da teşekkür belgesi verildi.

Türk Eğitim Vakfı’nın iftar programı Balıkesir Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Jale Bayraktar’ın açış konuşmasıyla başladı.  Bayraktar, bu programın bir gencin daha eğitim hayatına destek olma amacıyla düzenlendiğini söyledi, katılanlara teşekkür etti.

İftar yemeğinde konuşan TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, TEV olarak 50 yılda 250 bin öğrenciye burs verdiklerini hatırlatarak, Türk Eğitim Vakfı’nın 50. yılını geçen yıl tamamladığını ve bu yılla birlikte ikinci yarım asra adım attığını söyledi. TEV ailesi olarak bağış yanında gönüllü çalışmaları da önemsediklerinin altını çizen Yırcalı, ülkenin seçim sathına girdiğini ifade ederek, “Siyasi parti başkanlarımız hem Cumhurbaşkanlığı hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeliği için çalışıyorlar.  Birçok konuda değişik fikirler söylüyorlar. Hepsinin birleştiği konu eğitim. Siyasi partiler, gençliğin, eğitiminin daha iyi olduğu takdirde Türkiye’nin daha iyi gideceğinde hem fikirler” dedi.

“TEV, EĞİTİM İÇİN UĞRAŞIYOR

TEV’in, gençlerin eğitimi ve gelecekleri için çalıştığını,  Türkiye’nin geçlerinin geleceğinin daha iyi olması için uğraş verdiğini anlatan Yırcalı, “Türkiye gencinin daha iyi olması demek Türkiye’nin daha ileriye gitmesi demek. Verdiğimiz bursların yanı sıra 2 bin civarında lisansüstü burs verdiğimiz Türk gencimiz var. Türkiye’nin değişik yerlerinde 12 TEV şubesi bulunuyor. Biz bütün Türkiye’de yaptığımız çalışmaları herkese yaygın olmasını ve TEV’i daha iyi tanıyarak bu yaptıklarımıza destek olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

İSTEDİĞİNİZ ÖĞRENCİYE BURS VEREBİLİRSİNİZ

Yırcalı, TEV’in, hizmetlerinin bağışlarla sürdürdüğünü belirterek şöyle devam etti  “TEV bağışlarla yaşıyor. Yaptıkları hizmetleri bağışlar sayesinde sürdürüyor. Bize yapılan bağışlar şartlı bağış veya genel bağış olabilir. Her hangi bir projeye sponsor olarak desteklemek şeklinde olabilir. Bazı arkadaşlar TEV’e yapılan bir bağış havuza girecek, bir nevi o bölgeye hizmet etmeyecek düşüncesinde. Bunu düzeltmek lazım. TEV’de şartlı bağış diye bir müessese var. Siz isterseniz Balıkesir Lisesi’nden mezun olmuş, Balıkesir Tıp Fakültesi’nde okuyan bir arkadaşa, bu yaptığınız yardımdan burs almasını ön görebiliyorsunuz. Bunu aynı şekilde Gaziantep’te yapabilir. Ya da ben bunu Makine Mühendisliği’nde okuyan kızlara vermek istiyorum gibi yaklaşımınız olabilir. Şartlı bağışı sizin istikametinizde sizin gönlünüze uygun kullanabiliriz. Türk Eğitim Vakfı’nın, sizin kafanızda sizin gönlünüzde olmasını istiyoruz. Biz bağışlarla yaşıyoruz. Bağış demek bir menkulü iyi bir niyet için vermek demek. Biz bunun yanında sizin bizimle enerjinizi paylaşmanızı, fikirlerinizi, mesainizi, gönüllü çalışma isteğinizi paylaşmanızı istiyoruz. Bizim için bağış kadar bunlarda önemli. Hepinizi Türk Eğitim Vakfı ailesinin bir parçası olmaya davet ediyoruz. Bize destek olun ki daha iyi bir gençlik ile daha iyi bir Türkiye ve daha iyi bir nesil yetiştirelim.”

Yırcalı’nın konuşmasının ardından Balıkesir Sanat Merkezi öğrencilerinin yıl sonu gösterilerinin gelirini vakfa bağışlamaları nedeniyle BSM okulları adına Onur Ayan’a ve Bozcaada Maratonuna TEV adına kayıt yaptırarak farkındalık yaratan Soner Türkmeneli, Erman Korkmaz, Dilara Aksoy’a, sertifika ve madalyaları Yırcalı tarafından verildi. Programa TEV Başkanı ve aynı zamanda Yırcalı Şirketler Grubu Başkanı Rona  Yırcalı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Baro Başkanı Av. Erol Kayabay,  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Sanayi Odası Başkanı Hasan Eğinlioğlu, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, MHP İl  Başkanı Suat Par, İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, Balıkesir Türk Eğitim Vakfı Şube Başkanı Jale Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri ile TEV gönüllüleri ve bağışçıları katıldı.

 

YORUM YAP