Yayınlanma Tarihi :

Girişimciliğe imza

Altıeylül Belediyesi ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Girişimcilik Kursları’ için yeniden protokol imzalandı. İki yıldan bu yana Altıeylül Gelişim Merkezi’nde (ALGEM) devam eden ‘Girişimcilik Kursları’nın yeni dönemde 150 kişiye girişimcilik kursu verilecek. Protokolü İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı birlikte imzaladı.

150 KİŞİYE KURS VERİLECEK

İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, “Her yıl İŞKUR, KOSGEB işbirliğince Girişimcilik Kursları gerçekleştiriyoruz. İki yıldır bu kursları Altıeylül Belediyesi-İŞKUR ve KOSGEB işbirliğiyle yapıyoruz. Geçen yıl 150 kişilik bir protokol yapmıştık. İnşallah bu yıl da 150 kişilik bir protokol yapacağız. Burada hedefimiz, elinde iş fikri olan vatandaşlarımızın kendi işlerini kurmaları ve ekonomiye katkı sunup istihdam sağlamaları. Bu anlamda girişimcilik kurslarımızın geçmiş yıllarda çok faydasını gördük. Sizlere de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu projelere katkı veriyorsunuz. Birlikte ekonomiye katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu kurslarımız inşallah Nisan ayında başlayıp Kasım ayına kadar devam edecek. İlimiz ve vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“KENDİ İŞLERİNİ KURACAKLAR”

Protokol töreninde, kurslarda sadece yardım edilmediğini, vatandaşlara kendi ayakları üzerinde durabilmenin öğretildiğinin altını çizen Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Vatandaşlarımız hem kendileri iş kuracaklar, hem de aldıkları bu eğitim sonucunda KOSGEB’den 50 bin lira hibe, 100 bin lira da kredi imkânından faydalanmış olacaklar. Vatandaşlarımıza sadece yardım değil, kendi ayakları üzerinde durabilmeyi öğretebilmek önemli bir amaç. Bu amaç doğrultusunda bu protokolü sizlerle imzalamış olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Altıeylül Belediyesi olarak iki senedir bu protokolü imzalamışız. İlk sene yetmiş beş kişi, geçen sene yüz elli kişi, bu sene de yine yüz elli kişi olarak bu protokolü imzalıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bu sayıyı arttırarak, daha çok vatandaşımıza dokunarak bu projeyi devam ettirmeyi amaç ediniyoruz. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Orhan KÖKEN

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP