DOLAR 31,1186 % 0.25
EURO 33,7826 % 0.43
STERLIN 39,4451 % 0.18
FRANG 35,3430 % 0.3
ALTIN 2.034,48 % 0,09
BITCOIN 1.606.113 -1.27
Yayınlanma Tarihi :

“Sabit kalmak gerilemek anlamına gelmektedir”

“Sabit kalmak gerilemek anlamına gelmektedir”

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, eğitim ailesini daha ileriye taşımak için amacıyla ziyaretlerini sürdüyor. Bu kapsamda Havran’a gidip öğrenci ve öğretmenlerle buluşan Tatlı, “Çağımızın gereksinimleri, yaşanan gelişmeler, yetiştirilmesi istenen ve sürekli yenilenen öğrenci profili ile birlikte sabit kalmak gerilemek anlamına gelmektir. Öğretmenliğin ehemmiyetini sürdürebilmek için kendimizi yenilemeli ve geliştirmeliyiz” dedi.

İl Milli eğitim Müdürü Ali Tatlı, Havran’ı ziyaret ederek öğrencilerin eğitim öğretim süreçlerindeki enerjilerine ortak oldu. Milli Eğitim Müdürü Tatlı, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin motivasyonlarını yükseltmek, okullarda görülen aksaklıklar ile yapılan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunarak Balıkesir eğitim ailesini daha ileriye taşımak amacıyla ziyaretlerini sürdürüyor.

İl Milli eğitim Müdürü Tatlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Özen ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydemir ile birlikte, Havran Şehit Eyüp Karataş Ortaokulunu ziyaret etti. Tatlı, okul yönetimi ve öğretmenler ile birlikte gerçekleştirdiği toplantıda; okulun eğitim öğretim faaliyetleri, akademik başarı düzeyi, okuldaki sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler ile genel durum hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Başarılı, değerlerine sahip çıkan ve sorumluluk alabilen öğrenciler yetiştirmenin öğretmenlerin sevgi, özveri ve çabasıyla mümkün olduğunu belirten İl Müdürü Ali Tatlı; bu uğurda göstermiş oldukları emekler için öğretmenlere teşekkür etti.

Öğrencilerle sohbet ederek başarıyı elde edebilmek için belirli bir plan ve program dahilinde çalışılması gerektiğini vurgulayan Müdür Tatlı, kitap okumanın dil becerisini geliştirdiğini ve akademik başarıya önemli katkılar sunduğunu ifade etti. Öğrencilere etkin okuma konusunda tavsiyelerde bulundu.

“ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ HER ÇAĞDA VE HER TOPLUMDA VAR OLACAKTIR”

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “İnsanlık var olduğu sürece öğretmenlik mesleği her çağda, her toplumda varlığını ve kıymetini sürdürecektir. Çağımızın gereksinimleri, yaşanan gelişmeler, yetiştirilmesi istenen ve sürekli yenilenen öğrenci profili ile birlikte sabit kalmak gerilemek anlamına gelmektir. Öğretmenliğin ehemmiyetini sürdürebilmek için kendimizi yenilemeli ve geliştirmeliyiz” diye konuştu. Erim Er

Kaynak : Erim Er

YORUM YAP