DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN751.6870.872

Sömestr tatili bu gezi ile başladı

Yayınlanma Tarihi :
Sömestr tatili bu gezi ile başladı

İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi (İSBL) Doğa Sporları ve Dağcılık Kulübü, Bursa İnegöl’deki Oylat Mağarası ve Şelalesi’ne gezi düzenledi.

Balıkesir Dağcılık Kulübü (BALDAK) üyesi de olan rehber öğretmenleri Osman Bayazit ve Eray Sükun liderliğinde daha önce Kocaavşar Radar, Kazdağları Hanlar, Mıhlı Çayı, Adatepe ve Sındırgı Cüneyt Vadisi’ni gezen İSBL Doğa Sporları ve Dağcılık Kulübü’nün son durağı eşsiz güzellikleri ile tanınan doğa harikası Oylat oldu.

Öğrenciler Bursa’nın İnegöl ilçesi sınırlarında yer alan Oylat Mağarası ve Şelalesi’ni içeren gezi ile hem son iki haftada yoğunlaşan sınavların stresini attı, hem de doğanın güzelliklerini çektikleri fotoğraflarla ölümsüzleştirdi. Mağaranın girişindeki ışıklandırmalar dikkat çekerken, yine mağara içindeki bazı dikitlerin oluşumu da hayranlıkla izlendi.

“Dağ, yorgunluğu gösterir; sabretmeyi öğretir” diyerek öğrencileri doğanın içinde eşsiz güzelliklerle buluşturduklarını söyleyen rehber öğretmen Osman Bayazit, “Oylat Şelalesi’ne yaptığımız gezide birbirinden eğlenceli ve güzel anlar yaşandı. Yürüyüş boyunca gerçekleşen dayanışma öğrencileri birbirine daha da yaklaştırarak,  dostluklarını sağlamlaştırdı. Yeri geldiğinde dökülen yorgunluk terleri, zirveye ulaşıldığında mücadelenin zaferi oldu” dedi.

Bayazit, geziye otobüs tahsis edilmesindeki katkıları için okul ve tüm kulüp üyeleri adına Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ile Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür etti. (Haber Merkezi)

YORUM YAP