Yayınlanma Tarihi :

YÖK şampiyonları kutladı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), üniversite giriş sınavlarında fakültelerini birincilikle kazanan Balıkesir Üniversitesi öğrencilerine kutlama belgesi gönderdi. Öğrencilerin başarı belgeleri, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir tarafından takdim edildi. Balıkesir Üniversitesi Senatosu toplantısında öğrencilere belgelerini ve hediyelerini takdim eden Rektör Özdemir, başarılarından dolayı tebrik ederek, eğitim-öğretim hayatlarında da başarı diledi.

ULUSLARARASI ÖDÜL KAZANDI

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, 2017 yılında Japonya’da düzenlenen ‘6. Meshtec Tokyo Uluslararası İpek Baskı Bienali’nde üçüncülük ödülüne layık görülen ve bienalde ödüle layık görülen ilk Türk sanatçı olan Güzel Sanatlar Fakültesi Baskı Sanatları Bölümü öğrencisi Emre İnan’ı da başarısından dolayı kutlayarak hediye verdi. İnan da kendisine gösterilen destekler nedeniyle teşekkür ederek, özel teknikle hazırlamış olduğu Atatürk portresini  Rektör Özdemir’e sundu.

İŞTE BİRİNCİLER

Balıkesir Üniversitesi’nde fakültelere birincilikle yerleşen öğrenciler şunlar: Mehmet Can Kenar (2016 Birincisi-Tıp Fakültesi), Onur İkiz (2017 Birincisi-Tıp Fakültesi), Mustafa Furkan Yaşar (2016 Birincisi-Mimarlık Fakültesi), Havva Nilgün Alpay (2017 Birincisi-Mimarlık Fakültesi), Beril Tay (2016 Birincisi-Mühendislik Fakültesi, Endüstri Mühendisliği), İsmail Furkan Çiğdem (2017 Birincisi-Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği), Gizem Çoban (2016 Birincisi-Necatibey Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği), Züheyla Küçük (2017 Birincisi-Necatibey Eğitim Fakültesi, Türkçe Öğretmenliği), Ayşe Nur Oral (2016 Birincisi-Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları), Ceylan Karaman (2016 Birincisi-Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı), Ayşe İkiz (2016 Birincisi-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye), Ahmet Çolak (2017 Birincisi-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik), Aslıhan Ayalp (2017 Birincisi-Veteriner Fakültesi), Sıddıka Sare Karakoyun (2016 Birincisi-Veteriner Fakültesi), İbrahim İşbulan (2017 Birincisi-İlahiyat Fakültesi). Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP