Yayınlanma Tarihi :

Bigadiç etini ve sütünü tanıtacak

Bigadiç’te bu yıl 11-13 Mayıs tarihlerinde 4’ncüsü düzenlenecek ‘Et ve Süt Festivali’nde bölgenin eti ve sütü tanıtılacak.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, 11 Mayıs Cuma günü başlayacak ‘Et ve Süt Festivali’ öncesinde düzenlediği toplantıda ilçede yaptıkları çalışmaları anlattı, halkı festivale davet etti.

Bigadiç’in Balıkesir’e en yakın ilçelerden biri olduğunu kaydeden Avcu, Simav Çayı kenarında 724 bin metrekare alan üzerine yapacakları ‘Bigpark’ta Balıkesir’de yaşayan tüm vatandaşlara dinlenme ve spor yapma imkanı sunacaklarını söyledi.

Termal suya sahip ilçede Hidroterapi ve Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi kurulmasının bakanlık tarafından kabul edildiğini belirten Belediye Başkanı İsmail Avcu, “İlçemizin etini ve sütünü 11 Mayıs Cuma günü başlayacak ve üç gün sürecek festivalimizde tüm ülkeye tanıtacağız. Festivalimiz lokma hayrı, kortej yürüyüşü  ve fotoğraf sergisi ile başlayacak. İkinci gün Rahvan At Yarışları ve Atlı Okçuluk gösterileri yapılacak. Festivalin son gününde misafirlerimize et ve yemek ikramı yapılacak, en güzel oğlak ve buzağı yarışmaları gerçekleştirilecek. Geçen yıl festivalimizde 30 bin misafirimizi ağırladık ve bu yıl 30 binin üzerinde misafir bekliyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP