DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.4070.691

İvrindi’ye 50 yatak

Yayınlanma Tarihi :

İvrindi’ye yapılacak 50 Yataklı Devlet Hastanesi’nin temelini Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe birlikte attı.

İvrindi’ye yapılacak 50 Yataklı Devlet Hastanesi’nin temel atma töreni gerçekleşti. Vali Ersin Yazıcı, açılış töreninde yaptığı konuşmasında, son teknolojiyle donatılacak İvrindi Devlet Hastanesi’nin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Sağlık alanının en temel ve en önemli hizmet alanı olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Bugün burada İvrindi Devlet Hastanemizin yeni hizmet binasının temel atma töreninde sizlerle bir arada olmanın heyecanını ve memnuniyetini yaşıyorum. Vatandaşlarımıza, her alanda olduğu gibi sağlık alanında da en iyi hizmeti sunmak için gerekli yatırımları, devletimizin desteği ile gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İnşallah İvrindi Devlet Hastanesindeki hizmetlerin çok daha güzel, çok daha mutlu, çok daha sağlıklı bir şekilde yapılacağına inanıyoruz. Temelini atacağımız 50 yataklı İvrindi İlçe Devlet Hastanesi’nin vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“GAYRETİMİZİ LÜTFEN KAYBETMEYELİM”

Türkiye’de son 15 yılda sağlık alanında da millete daha kaliteli hizmet verilebilmesinin sağlandığını söyleyen Yazıcı, “26 yıldır bu ülkede mülki amir olarak ülkenin değişik yerlerinde hizmet sunmaya gayret ettik. Bu gayretimiz içerisinde öncelikli alanlarımızdan birisi her daim yoksul muhtaç kişiler oldu. Birçoğunuz hatırlar Türkiye’de 1990’lı yıllarda yeşil kart vardı. Yoksul insanlarımıza yeşil kart veriliyor, onların yeşil kart vasıtasıyla sağlık hizmetinden faydalanması isteniyordu. Ben o yeşil kartlıların hastanelere kabul edilmemek için bahaneler uydurulduğuna hastane kapılarından geri gönderildiğine defalarca şahit oldum. Kaymakam olduğum dönemlerde en çok üzüldüğüm konuların başında geliyordu. Hastaneye yeşil kartlı hastayı kabul ettirebilmek için başhekimleri aramak zorunda kalıyorduk. Sadece ben değil, o dönemin siyasetçileri de bir hastayı bir hastaneye kabul ettirmek için yapılıyordu bunlar. Sağlık çalışanlarına şunu söylemek isterim, toplumda çok itibar edilen benimde çok önemsediğim, toplumun da kabul ettiği adeta bir atasözü var. Allah gördüğünden kimseyi geri koymasın diye, bizde sağlıkta belli bir seviyeye geldik. Buradan geriye dönüş yok. Hep vatandaşımıza daha güzelini daha iyisini daha kalitelisini sunmak mecburiyetindeyiz. Sunduğumuz hizmetten bir gram dahi geriye düşmeyelim. İvrindi halkı, Balıkesir halkı bu ülkenin güzel insanları sağlık hizmetinin en iyisini en güzelini hak ediyor. Böyle düşünürsek, insanlarımıza bu manada bu gözle bakarsak onlara sunduğumuz sağlık hizmetini her dakika her gün her günün sonrasında bir gün sonra bir gün öncekinden daha iyi hizmet sunma anlayışı ve gayreti içerisinde oluruz. Bu gayretimizi lütfen kaybetmeyelim” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri hastanenin temelini birlikte attı. Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, Balıkesir Sağlık Müdürü Necati Kelemençe, İlçe Belediye Başkanları ve vatandaşlar katıldı. Mustafa ATİK

YORUM YAP