Yayınlanma Tarihi :

Yerli Turistler Halk Plajlarını Tercih Ediyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Ören Mahallesi’nde hafta sonu olmasına rağmen plajların boş olması dikkat çekti.

Yerli Turistler Halk Plajlarını Tercih Ediyor
Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Ören Mahallesi’nde hafta sonu olmasına rağmen plajların boş olması dikkat çekti. Yaz boyunca tatillerini Ören’de geçiren yerli turistler genellikle halk plajlarını tercih ederken, kısa süreli ziyaretler için gelenler ise özel işletmeleri tercih ediyor.

Mahallede yaşayan ve hayat pahalılığından şikayetçi olan Fatma Bodur, “Kendi şemsiyemizi alıp gidiyoruz, denize girmek için bir de para mı vereceğiz. Emekliyiz, hayat zaten çok pahalı. Özel işletmelerde ne şezlong parası ne de oradan bir su alacak durumumuz var. Yiyeceğimizi, içeceğimizi evden getiriyoruz” dedi.

Ören Mahallesi’nin yerel halkı, turistlerin artan tercihlerini ve bu durumun sebep olduğu ekonomik etkileri tartışıyor.  Önümüzdeki günlerde plajlarda hareketliliğin artıp artmayacağı, bölgedeki ekonomik dinamikleri de etkileyecek gibi görünüyor.

Kaynak : Çiğdem Akbay

YORUM YAP

Nazim arat 6 Temmuz 2024 / 23:43 Yanıtla

Halk plajı ne demek anlayamıyorum. Plajlar zaten halkın, bunu yerine getirmeyen halk düşmanı belediyeler var. Plajlar ranta peşkeş çeken. Istanbulda adaların tamamında oturanlar bile ücretsiz denize giremiyor Imamoglu döneminden itibaren.