Yayınlanma Tarihi :

Ali Ekber Çiçek anıldı

Türk halk müziği sanatçısı Ali Ekber Çiçek, ölümünün 12’nci yılında Edremit’teki kabri başında anıldı.

Edremit Belediyesi, Halk Müziği Sanatçısı Ali Ekber Çiçek’in ölüm yıldönümü için kabri başında anma etkinliği düzenledi. Edremit’in Tahtakuşlar Mahallesi’ndeki törene sanatçının eşi Can Çiçek, kızı Ebru Çiçek, Edremit Belediye Başkanı CHP’li Kamil Saka, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Çiçek’in sevenleri katıldı.

Çiçek’in kabrine karanfiller bırakıldı, dualar edildi. Sanatçının eşi Can Çiçek, eşinin her zaman kalplerinde olduğunu dile getirdi. Çiçek, “Seneler su gibi akıp geçiyor. Sanki dün gibi geliyor. Malum 12’nci senesini doldurdu. Kelimeler yetersiz kalıyor. O her zaman için bizim gönüllerimizde” dedi.
Sanatçının kızı Ebru Çiçek de anma törenine gelen herkese teşekkür etti. Çiçek, “Bütün gelen canların gerçekten gönülden, isteyerek babamı sevdikleri için geldiklerini çok iyi biliyorum. Dolayısıyla bu bizi çok güçlendiriyor, çok yüreklendiriyor. Baba acısı hiçbir şeye benzemiyor dedikleri gerçekten doğruymuş. Her geçen gün acımız azalmıyor, artıyor çünkü hasret büyüyor. Yanımızda, yöremizde hep babamızı seven gerçekten yürekten seven insanların varlığı bizi güçlendiriyor” diye konuştu.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da Ali Ekber Çiçek’in hala eserleriyle yaşadığını belirtti. Çiçek’in bıraktığı kültürel mirasa işaret eden Saka, “Ben onun bu dünyadan gittiğine inanmıyorum çünkü sanatçılar belki vücut olarak ölürler ama eserleriyle, sazlarıyla, sözleriyle her zaman aramızda olurlar” dedi.

Konuşmaların ardından, sanatçının mezarına karanfiller bırakıldı ve dua okundu. Daha sonra Tahtakuşlar Mahallesi meydanında Ali Ekber Çiçek anısına hayır yemeği ikram edildi. Sanatçı Tolga Sağ, anma etkinliği kapsamında Güre Mahallesi’nde bir konser verdi. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP