DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.4070.691

Afiliasyon tamam

Yayınlanma Tarihi :
Afiliasyon tamam

Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Uzman Dr. Adil Ozan Gökuç, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın emri ile Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi ile Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi arasında ‘afiliasyon’ işleminin gerçekleştirildiğini ve üniversitedeki doktorların artık Atatürk Devlet Hastanesi’nde hasta bakmaya başlayacağını açıkladı. Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Gökuç, hastanelerinin adının da ‘Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ olarak değiştiğini bildirdi.

ÜNİVERSİTEDEKİ DOKTORLAR, ATATÜRK DEVLET’TE ÇALIŞACAK

Balıkesir’de kısa bir süre önce açılan Atatürk Devlet Hastanesi ile Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi arasında devam eden afiliasyon işlemi gerçekleşti. Atatürk Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Uzman Doktor Adil Ozan Gökuç, Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın emri ile Sağlık Bakanlığına geçtiğini üniversite hastanesi’nin artık Sağlık Bakanlığı’nın bir hastanesi olacağını söyledi.

HABERCİ’ye konuşan Atatürk Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Uzman Dr. Adil Ozan Gökuç, “Üniversite hastanemizde çok kalifiyeli doktorlar var. Orada acil servis  ve nöbet   olmadığı için hastalar doktorlarla görüşemiyor, ulaşamıyordu. Üniversitedeki bütün  doktorlarımız artık bizim bu hastanemize gelecek. Şu anda 200 hemşire, 70 uzman doktora ihtiyacımız var. Bakanlık bu doktor ve hemşireleri 3 ay içerisinde gönderecek” dedi.

HASTANENİN ADI BALIKESİR ATATÜRK ŞEHİR HASTANESİ OLDU

Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’nin adının Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi olarak değiştiğini belirten Gökuç, “Şehir Hastanesi olunca vale hizmeti verilmeye başlanacak. Acile gelen insanların arabalarını biz alıp park edeceğiz. Hastanenin içerisinde hastaların konforunu artıracak ek hizmetler verilecek, yönlendirme sayıları aratacak. Hasta taşıyan elektrikli araçların sayıları artacak” dedi.

FİZİK TEDAVİ VE RİSKLİ GEBELİK SERVİSLERİ AÇILACAK

768 hasta yatağı ile 171 yoğun bakım yatağının bulunduğu hastanede kısa süre içerisinde Fizik Tedavi ve Riskli Gebelik merkezlerinin açılacağını kaydeden Adil Ozan Gökuç, “Hastanemizde artık bütün odalar tek ve çift kişilik oldu. Her odada banyo ve tuvalet bulunuyor. Doğumhane anneler için daha konforlu hale getirildi. 10 odayı Sancı Doğum Lohusa odası haline getirdik. Anneler doğuma bu odada giriyor, doğum sancısı başladığı anda bu odaya alınıyor, doğum burada gerçekleştiriliyor, lohusa aşamasını da burada geçirip bebeği ile birlikte taburcu oluyor.

Yoğun Bakım yatak sayımız da 80’den 171’e çıktı. Hastanemizde Riskli Gebelik Merkezini (Perinatoloji) açacağız. Gebeliği riskli olan hastalar için yoğun bakım şartlarında bir merkez olacak. Donanımlı bir Fizik Tedavi Merkezi açılıyor. İçerisinde spor salonu dahi olan büyük bir Fizik Tedavi Merkezi açacağız. 48 yerde hastalar tedavi edilecek, spor salonu olacak ve salonda yürüyemeyen hastaların yürümesi sağlanacak. Balıkesir Devlet Hastanesi’nden bir ay içerisinde Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi buraya taşınacak. Balıkesir Devlet Hastanesi küçülecek ve oraya 400 yataklı yeni bir hastane yapılacak. 2018 yatırım programına alınacak” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ (Özel Haber)

YORUM YAP