DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN752.8491.124

İYİ Parti Milletvekili Ok: Hain diyenin, dilini koparırız

Yayınlanma Tarihi :

İYİ Parti Karesi İlçe kongresinde konuşan Milletvekili İsmail Ok, biat kültürü ile Türkiye Cumhuriyeti’nin hainlere teslim edildiğini söyledi. Ok, “Bunların yaptıklarını işgal kuvvetleri yapmaya cesaret edemezdi, bize hain demeye kalkanın dilini koparırız” dedi.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisinin Karesi İlçe kongresinde yaptığı konuşmada liderleri Meral Akşener ve partililerini hainlikle suçlayanlara, FETÖ’cü yaftası yapıştırmaya kalkanlara cevap verdi.

Milletvekili Ok, “15 yıllık AKP iktidarı Türkiye’nin milli birliğini zedeledi. Milletin anasına küfredenler, 80 milyonun sülük gibi kanını emmekte.  Biat kültürü ile Türkiye Cumhuriyeti’ni hainlere teslim ettiler. Bunların yaptıklarını işgal kuvvetleri  yapmaya cesaret edemezdi. Türkiye’nin birlik ve kardeşlik duygularına ihtiyacı var. Biz bun için yola çıktık. Bize hain demeye kalkanların dilini koparırız. Biz kimseyi ayrıştırmıyoruz, Türkiye’nin en büyük sorunu Erdoğan’ın ayrıştırıcı dilidir. Biz bayrakla, Atatürk’le onur duyan herkesi kucaklıyoruz” dedi.

“SEÇİMLERDE İTTİFAK YAPACAĞIZ”

İYİ Parti iktidarında biat kültürü olmayacağını kaydeden Milletvekili Ok, “Liyakata önem vereceğiz, gençlerin girdikleri sınavlarda sorular çalınmayacak. Bizim iktidarımızda, yandaş, hırsız, milletin kanını emenler kazanmayacak. Bizim iktidarımızda sözde cemaat diyenlere devlet teslim edilmeyecek.  PKK ile pazarlık yapılmayacak, yılanın başı ezilecek. Sandıkta oyları çaldırmayacağız. Şimdiden trafolara bir daha kedi girmemesi için önlemleri alıyoruz. Seçimlerde vatandaşımızın bir tek oyunu çaldırmayacağız. Biz seçimlerde iş birliği yapacağız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi adayımızı çıkaracağız. Ekmeleddin İhsanoğlu vakası var. Yerel seçimlerde kuvvetle muhtemel işbirliği olacak. Kirli pazarlıklar değil şeffaf ittifak olacak” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP