Yayınlanma Tarihi :

BENGİ sevdaya dönüştü  

Vali Ersin Yazıcı’nın Balıkesir’e kazandırdığı Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi sevdaya dönüştü. Vali Yazıcı, BENGİ Projesi’nin eğitim ve öğretimin niteliğini artırıp, Balıkesir’de birliktelik ruhunu yakalamak adına güzel bir proje olduğunu belirtti.

Ahlaki, insani, sosyal, manevi değerlerin tüm bireylere kazandırılmasında en önemli etkenin eğitim olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Bu kazanımların öğrencilerimize aktarılması da değerler eğitimini oluşturmaktadır” dedi. Yazıcı, uygulamaya konulan BENGİ projesinin temel ögeleri arasında değerlerin de yer aldığını kaydetti.

“DEĞERLERİMİZLE DEĞERLİYİZ”

Ahlaklı, erdemli nesiller yetiştirmenin son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Türkiye için güzel, kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem vermeliyiz. Okulda değerler eğitimi sadece bir branştaki öğretmenin görevi değildir. Tüm derslerde değerler eğitimine yer verilmelidir. Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Bu konuya önem verdiğimiz oranda millet olarak geleceğe emin adımlarla yürüyebileceğiz. Öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki değerlerimizi kazandırmak ve bu değerler hakkında öğrencilerimizde ve toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Bunun için akademik başarı, değerler eğitimi ve okuma konusu çok önemli” dedi.

“TÜM İMKANLARIMIZ İLE EĞİTİMİN EMRİNDEYİZ”

Balıkesir’de eğitime çok önem verdiğini ve üzerinde hassasiyetle durduğunu ifade eden Yazıcı, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gereklerine uygun bir biçimde eğitimlerini tamamlamaları ve geleceğe eksiksiz hazırlanabilmeleri için Balıkesir Valiliği olarak devletimizin bütün imkanları seferber edilmektedir. Zira insanı biçimlendiren, ona vasıf kazandıran en hayati unsur eğitimdir. Balıkesir’de yaşayan vatandaşlarımız arasında var olan dayanışma, birlik, beraberlik, hoşgörü ve anlayışın daha da gelişmesi hepimizin ortak dileğidir. Vatandaşlarımızın birbiriyle kaynaşmalarını sağlayan okullarımızın ve öğretmenlerimizin bu açıdan da önemli bir işlevi olduğunu düşünüyorum.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği için de büyük önem taşımaktadır. Bu çerçevede devletimiz ve milletimiz, hiçbir çabadan ve fedakârlıktan kaçınmamaktadır, kaçınmayacaktır. Okullarımız hem altyapı hem de diğer ihtiyaçlarının karşılanması için görev üstlenmeye devam edeceğiz. Balıkesir’in eğitim durumunu getirebildiğimiz en yüksek seviyeye getirebilmek asıl görevimiz; çünkü bu memleket bunu hak ediyor. Balıkesir valisi olarak her zaman en büyük hedeflerimin başında eğitimin niteliğini artırmak olmuştur. Tüm imkanlarımız ile eğitimin emrindeyiz” dedi.

‘BALIKESİR EĞİTİMDE NİTELİĞİ GELİŞTİRME VE İZLEME PROJESİ’

Balıkesir’de eğitimin gelişmesi için ne gerekiyorsa yapacağız diyen Vali Ersin Yazıcı, “Eğitimde hedefler koyduk. Bu hedeflere Balıkesirli hemşehrilerimin gayretleri ile ulaşacağımıza inanıyorum. Eğitime yapılan yatırımı geleceğimize yapılmış yatırım olarak kabul ediyor, önceliklerimizi bu hassasiyetle belirliyoruz. Bu çerçevede, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesini il genelinde uygulamaya devam ediyoruz. Eğitimi, öncelikleri arasında birinci sıraya yerleştirmiş bir il olarak, bir Vali olarak, bu yöndeki tüm çabaları destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz.

Balıkesir Valiliği olarak eğitime her türlü desteği veriyor ve eğitimin önünü açma noktasında gayret sarf ediyoruz. Bugün bizlere ve projemize destek veren ve güvenen herkese çok teşekkür ediyorum. BENGİ bizim çok önemsediğimiz bir projedir. Unutmayalım ki, ancak eğitimle ve çalışmayla sağlanacak başarı, çocuklarımızın sanattan bilime, hayatın her alanında daha saygın ve söz sahibi bireyler haline gelmesini sağlayacaktır. Hepinizin bildiği ve inandığı gibi, çocuklarımız geleceğimizdir, onurumuzdur. Onların eğitimi sadece kendilerine fayda sağlamakla kalmayacak, ailesine, ilimize ve her şeyiyle bağlı olduğumuz Türkiye’ye yarar sağlayacaktır.  Şimdi çalışma zamanı, çok çalışacağız” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP