DOLAR28,9301% 0.01
EURO31,2284% 0.22
STERLIN36,3634% 0.03
FRANG33,0892% 0.11
ALTIN1.885,70% 0,10
BITCOIN1.275.6970.222

ASRİAD Balıkesir Şube Başkanı Cüneyt Kaba: Darbenin düşüncesi bile ilkelliktir

Yayınlanma Tarihi :

Asrın İşadamları Derneği Balıkesir Şube Başkanı Cüneyt Kaba, 104 emekli amiralin bildirisine sert tepki gösterdi. Kaba, “Bu çağda hala darbe düşüncesi ile iktidarları hizaya çekmek ya da değişimini hayal etmek tam anlamıyla ilkelliktir” dedi.

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Balıkesir Şube Başkanı Cüneyt Kaba, 104 emekli amiralin açıklamasına tepki gösterdi. Kaba, “Bu çağda hala darbe düşüncesi ile iktidarları hizaya çekmek ya da değişimini hayal etmek tam anlamıyla ilkelliktir. Bir kısım uygulamaları ya da anlayışları iktidardan uzaklaştırmanın yolunu darbe olarak görmek artık üçüncü değil, beşinci sınıf ülkelerde devreye konan bir çözüm yoludur” dedi.

“DARBELER TOPLUMLARI GERİYE GÖTÜRÜR”

Kaba, “Acaba bu amiraller, Myanmar’da yaşananlardan çok mu bahtiyar oldular? Yoksa tüm Batı merkezlerinin desteklediği Sisi iktidarına mı özendi? Dolayısıyla kenarda refah içinde oturup hayalini kurdukları iktidar fantezilerini mi gerçekleştirmeyi arzu ettiler? Yoksa birileri onları yine eskilerde olduğu gibi öne sürüp arkadan başka hesaplar mı yaptı? Artık ülke olarak bazı ilkel teknikleri kullanarak iktidar değişimi sağlama aşamalarını geçmiş olmanın zamanı gelmedi mi? Seçme seçilmenin mümkün olduğu, seçimlerin zamanında yapıldığı bir atmosferde darbe düşüncesi tek kelime ile acizliktir.

“SİYASİ ARENAYA ÇIKSINLAR”

Darbe, topluma söyleyecek sözü olmayanların, insanları siyasal beceri ya da söylemle ikna etmeyi başaramayanların müracaat edebilecekleri karanlık bir yoldur. Bu millet de artık karanlık yollara izin vermez. Siyasal olarak her görüşün dile gelebildiği, her görüşün partisinin olabildiği ve her görüşün yeni parti kurma imkanının olduğu bir ortamda darbe düşüncesi gerçek anlamıyla millete saygısızlık ve kötü niyettir. Farklı düşüncelerini iktidara getirmek azminde olan herkes, eğer bu iddialarında samimiyse emellerini gerçekleştirmek için siyasal arenaya çıksın. Başka yollara tevessül etmesinler. Bu hatırlatmayı, tüm karanlık odaklara önemli bir uyarı olarak STK sorumluluğumuzun bir gereği olmak üzere milletimizle paylaşmayı zorunlu görüyoruz” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP