Yayınlanma Tarihi :

Belediye vatandaşın ayağına gidiyor

Edremit Belediyesi, ‘Gezici Halk Masası’ uygulamasıyla belediyeyi vatandaşın ayağına götürüyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmete başlayan ‘Gezici Halk Masası’ belediyenin mobil şubesi olarak hizmet veriyor.

Edremit Belediyesi’nin ‘Gezici Halk Masası’ her gün bir mahallede vatandaşın ayağına gidiyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmete başlayan Gezici Halk Masası’nı Belediye Başkan Vekili Hüseyin Uzun, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ertaş, Metin Tunçer, Belediye Meclis Üyesi İ. Cahit Erol ve Muhtarlık İşleri Müdürü İlhan Yazar ilk ziyaret ederek vatandaşlarla birebir ilgilendi.

İçerisinde kullanılacak bilgisayar, yazıcı gibi teknolojik cihazların tamamıyla yerli üretim olan fotovoltaik panel sistemi sayesinde gün boyu enerjisini güneşten alarak çalışması dolayısıyla çevre dostu olan otobüste; istek, şikayet ve önerilerini alarak vatandaşlara yardımcı olmanın yanı sıra Türkiye’de bir ilk olan yazı işleri evrak kabul ve takip hizmeti de veriliyor.

Daha önceleri atıl durumda olan ve Edremit Belediyesi tarafından iç dizayn ve giydirme çalışması tamamlanan otobüs belirlenen program dahilinde her gün bir mahallelerde hizmet verecek.

Edremit Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü İlhan Yazar, “Gezici Halk Masası’nın haftalık güzergah takvimini öğrenmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, mahalle muhtarınızdan bilgi alabilir ya da 0266 374 44 44 (1004) numaralı telefonu arayarak belediyemiz Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz. Sizleri de bekliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP