Yayınlanma Tarihi :

Çiftlik Bank’ın ‘Bitcoin’ tarlasına polis baskını

 

İstanbul Polisi, günlerce süren çalışmayla Çiftlik Bank’ın Bitcoin tarlası olarak bilinen dijital para üretme merkezine ulaştı. Balıkesir polisiyle belirlenen adrese baskın düzenlendi. Ayrıca firmanın muhasebe müdürünün de bulunduğu 6 şüpheliyi gözaltına alındı.

Operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen Çiftlik Bank soruşturması kapsamında çalışma yapan Mali Polis, Çiftlikbank’ın sanal para Bitcoin üreten dijitallerinin Balıkesir’de olduğunu belirledi.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü ile iletişime geçen İstanbul polisi bilgi paylaşımında bulundu. Bunun üzerine İstanbul’dan gelen özel ekiple Balıkesir Emniyeti ortak operasyon düzenledi. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde bulunan depoya gerçekleştirilen baskında ‘Bitcoin Tarlası’ adı verilen ve her biri bin 600 dolar değerinde olan ve 250 bilgisayar kasası çalışır vaziyette ele geçirildi.

Operasyonda Çiftlik Bank’ın muhasebe müdürünün de aralarında bulunduğu 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden ikisinin dosya kapsamında arandığı öğrenildi. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP