Yayınlanma Tarihi :

Kapatılan Sivil Güçler Derneği üyeleri: FETÖ mağduruyuz

Kapatılan Sivil Güçler Derneği üyeleri: FETÖ mağduruyuz

Balıkesir’de 2010 yılında kurulan ve FETÖ kapsamında kapatılan Sivil Güçler Derneği yönetici ve üyeleri mağdur olduklarını iddia etti.  Kapatılan Sivil Güçler Derneği adına düzenlenen toplantıda konuşan BBP İl Başkanı Ahmet Cemil Aydoğan, özellikle devlet memuru olup görevden atılan veya uzaklaştırılan isimlerin yeniden göreve dönmelerini ve derneğin FETÖ’den kapatma işleminin kaldırılmasını istedi.

Aydoğan, “Anayasa değişikliği için bir araya gelen Milli Mutabakat Platformunu oluşturan sivil teşekküllerden 24 tanesi temsili olarak bir araya gelerek daha etkili ve verimli çalışmalar yapabilmek amacıyla 2011 yılında Sivil Güçler Birliği Derneği’ni kurmuştur. Dernek Milli İrade fikrini destekleyecek ziyaretler ve çalışmalar yapmıştır. Derneğin binası, mobilyası olmamıştır. Dernek bir çantadaki kuruluş evraklarından ibarettir. Derneğin hiç parası olmamıştır, dernek hesabındaki para hareketi sıfırdır.

2016 yılında yapılan hain darbe girişimi neticesinde kapatılan dernekle ilgili neden 2016 yılının güncel bilgilerine göre değil de, 2013 yılında yapılan olağan genel kuruldaki bilgilere göre işlem yapılmıştır? Yetkililer ile yaptığımız şifahi görüşmelerde derneğin kuruluşunda iki FETÖ’cü şahıs olduğu için kapatıldığı ifade edilmiştir. Bu iki kişi 2013 yılından beri hiçbir dernek çalışmasına katılmamış olup bu nedenle 2015 yılında dernek üyeliğinden ihraç edilmiştir. 2011 yılı şartlarında derneğin kuruluşunda yer alan bu iki şahsın derneğin kapatılması için sebep gösterilmesi tam bir skandal değil midir? Bu iki şahıs yüzünden diğer 54 şahsın mağdur edilmesi bir skandal değil midir? Bu hatanın düzeltilmesi Balıkesir’deki iktidar partisi yetkililerine ve düzeltme yetkisindeki resmi makamlara düşmektedir” dedi. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP