DOLAR 31,1523 % 0.02
EURO 33,8250 % 0.01
STERLIN 39,5713 % 0.11
FRANG 35,4527 % 0.09
ALTIN 2.033,96 % 0,05
BITCOIN 1.782.110 4.503
Yayınlanma Tarihi :

Yaşlılarla iftar yaptı

Vali Ersin Yazıcı ve eşi Hanife Yazıcı, huzurevi sakinleriyle iftar sofrasında bir araya geldi.

Vali Ersin Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Balıkesir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Eşi Hanife Yazıcı ile birlikte huzurevi sakinleri ile tek tek ilgilenen ve onlarla sohbet eden Yazıcı, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında her yıl yaşlılarla beraber olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

RAHMET, MERHAMET, SEVGİ, HOŞGÖRÜ VE DAYANIŞMA AYI

Okunan akşam ezanıyla birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi. Huzurevi sakinleriyle iftarda bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, rahmet, merhamet, sevgi, hoşgörü ve dayanışmanın daha da arttığı Ramazan ayında başta aile büyükleri olmak üzere huzurevi sakinlerinin de ihmal edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

“SOFRALARIMIZI PAYLAŞARAK KARDEŞLİK ÖRNEĞİ SERGİLİYORUZ”

Huzurevi sakinlerinin mutluluğu için ne gerekiyorsa yapmaya çalıştıklarını belirten Vali Yazıcı, mağfiret ve birlik ayı Ramazan’da yaşlıların unutulmaması gerektiğini hatırlatarak, “Burada kalan değerli büyüklerimizin huzurunu ve refahını sağlamak bizlerin başlıca görevidir. Millet olarak bu mübarek ayı halkımızla eş ve dostlarımızla sofralarımızı paylaşarak kardeşlik örneği sergiliyoruz. Siz değerli büyüklerimiz de bu güzelliğe anlam katıyorsunuz. Bugünkü iftar sofrasını sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

“HİÇBİR FEDAKARLIKTAN KAÇINILMIYOR”

Devletin yaşlıların bakım ve rehabilitasyonları için çok önemli hizmetler sunduğunu ve Huzurevi sakinlerinin hayatlarını sağlıklı ve huzurlu bir şekilde sürdürebilmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmadığını kaydeden Vali Yazıcı, Valilik olarak her zaman onların yanlarında olduklarını belirterek Ramazan ayının sağlık ve huzur getirmesini diledi. Huzurevi sakinleri ise Vali Ersin Yazıcı’nın kendileriyle beraber iftar açmalarından mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu mübarek günde bizleri yalnız bırakmayan valimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İftar programına Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Çakar da katıldı. İmran YOLAÇ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP