DOLAR28,9120% -0.05
EURO31,3745% 0.05
STERLIN36,5809% -0.02
FRANG33,1579% 0.05
ALTIN1.885,88% 0,07
BITCOIN1.225.0985.529

“MAŞALLAH” dediğimiz üç gün yaşıyor

Yayınlanma Tarihi :
“MAŞALLAH” dediğimiz üç gün yaşıyor

Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisi’nde “Güzellikleriyle dikkat çeken ve çok beğenilen şeylerin nazardan korunması amacıyla, ‘Ne güzel, Allah kötü bakışlardan saklasın’ anlamında ‘MAŞALLAH’ demenin Müslümanlar arasında yaygın bir gelenek haline geldiği” yazıyor.

Ben ve çevremdeki birçok insan da benzer durumlarda “MAŞALLAH” demeyi ihmal etmiyoruz. Ancak konu Balıkesirspor olduğunda ise “MAŞALLAH” dediğimiz en fazla üç gün yaşıyor.

Bu da bizi üzüyor…

Yeni transferleri ve Yusuf Şimşek ile güçlenen Balıkesirspor, Taşkın Çalış’ın golleriyle Akhisarspor’u 3-0 yenerken, umutlarımızı yeşertti. Biz de “MAŞALLAH” dedik.

Ertesi hafta Menemen deplasmanında maçın hakemi Cihan Aydın’a sallamaktan öteye geçemedik.

Bursaspor karşısında alınan 3-0’lık galibiyetin en önemli aktörü olan Arb Manaj olmak üzere bir kez daha “MAŞALLAH” demeyi unutmadık.

İşte ne olduysa, ondan sonra oldu…

Boluspor maçının başında sakatlanan Taşkın Çalış’ın oyundan çıkışı oyun planlarını bozsa da başta Antonio Mrsic’in kullandığı penaltı olmak üzere kaçırılan goller, 2 puanı Bolu’da bıraktı.

Balkes’in Ankaraspor karşısında kazanacağı üç puanının aldıracağı nefesin büyüklüğünü herkes biliyordu ama daha maç başlamadan Arb Manaj’ın sakatlanması, nefesi bir yerlerimize kaçırdı.

Doksan dakikanın sonunda; Eşeğini önce kaybedip, sonra bulduğu için sevinen fukara gibi olduk. Üç puanın kaçtığına mı üzülsek, bir puanın kurtarıldığına mı sevinsek? Bilemedik…

Bildiğimiz bir şey varsa; Pabuç bundan sonra çok daha pahalı…

Taşkın Çalış ve Arb Manaj’ın sakatlıklarının altında yatan ana sebep antrenman şartları gibi görünüyor. Balıkesirspor’un antrenman sahalarının durumunu hepimiz biliyoruz. Hem de yıllardır biliyoruz ama değiştirmek için makyaj yapmaktan başka hiçbir şey yapmıyoruz.

Herkesin sahasına yağmur veya kar yağıyor. Ne hikmetse, her defasında Balıkesirspor’un antrenman sahaları devre dışı kalıyor.

Balıkesirspor’un son maçlardaki görüntüsüne gelecek olursak;

Birol’un soyadı her ne kadar PARLAK olsa da oyun anlayışı ve performansı o kadar parlak değil.

Hasan Özkan, tam bir etkisiz eleman…

Muhammed Enes Durmuş, her iki kanatta da uçamıyor.

Hepsinin ötesinde Balıkesirspor’un oyun beyni yok. Oyunu kim, nasıl yönlendirecek? Nasıl gol pozisyonu hazırlayacaksınız?

Antonio Mrsic’ten kanat yapmaya çalışıyorsanız, halt ediyorsunuz.

Dörtlü savunma kurgusunun önüne Cumali Bişi, Hasan Özkan ve Serdar Güncü’den oluşan, sadece defansif aklı olan oyuncuları koyarak çıktığınız maçı kazanmak istediğinizi söylemeniz, hayatınızın en büyük yalanı olur.

Bunu da biraz aklı olan insanlar yemez…

Bir an önce aklımızı başımıza toplayıp, maça göre oyun planı, maça göre oyuncu kadrosu alternatifleri geliştirmezsek, dün çaktığı için sevindiğimiz ŞİMŞEK, yarın tepemize yıldırım olarak düşer.

YORUM YAP