DOLAR28,9120% -0.05
EURO31,3745% 0.05
STERLIN36,5809% -0.02
FRANG33,1579% 0.05
ALTIN1.885,88% 0,07
BITCOIN1.225.0985.529

Balıkesirspor’un Golünü Çalan Utku Tunavelioğlu’na Açık Mektup

Yayınlanma Tarihi :
Balıkesirspor’un Golünü Çalan Utku Tunavelioğlu’na Açık Mektup

Sevgili kardeşim Utku Tunavelioğlu;

Mektubuma başlarken, selam eder gözlerinden öperim. Samsunspor-Balıkesirspor maçından sonra başını yastığa koyduğunda rahat uyuduğunu umuyorum ama çok da mümkün olmadığını biliyorum.

“Neden” diye soracak olursan; Samsun Yeni 19 Mayıs Stadı’nın çimlerine, senin adın olan UTKU hedefiyle çıkan oyuncuları ve ‘Hakem Takımı’nı ekrandan izleme şansım oldu.

‘Hakem Takımı’ yazdığım için kırılma. Çünkü kural hatası yaptığı tescilli, ismi lazım değil hakem hocanız, hakem triolarını bu şekilde tanımlıyordu.

Herkesin, sahaya ‘UTKU’ hedefiyle çıktığını yazdım diye de kendini bir halt zannedip, koltukların kabarmasın. Senin adının anlamının, ‘Birçok emek ve tehlikeli uğraşmalar pahasına kazanılan mutlu sonuç, yengi’ olduğunu biliyorsun.

Maç boyunca iki takım oyuncuları da adam gibi ‘UTKU’ mücadelesi verdi. Diğer hakem arkadaşlarının ufak tefek hatalarını görmezden gelirsek, altıncı dakikada yaptığı saçmalıkla, hedefinden şaşan tek sen oldun.

Bu arada, Burak Pakkan Hoca’nın ayağa basma pozisyonlarında faulü çalmasına rağmen, kart gösterme zahmetinde bulunmadığını unuttum zannetme ve karşılaştığınızda kendisine hatırlatıver.

Utku Tunavelioğlu Kardeşim;

Kaldırdığın bayrağı ‘Saçmalık’ olarak değerlendirdim. Çünkü başka izahı yok. Varsa anlat, biz de dinleyelim.

O bayrağın, yorumu ya da tartışması da yok…

Sempatik sanatçımız Metin Şentürk, o pozisyonu yüz defa yaşasa yüzünde de golü verirdi.

Hal bu olunca, geriye tek bir ihtimal kalıyor ki evi arabayı satıp, ‘İlk golü Samsunspor atar’ benzeri bir bahse yatırmış olman lazım. Ancak senin onu akıl etmen de zor görünüyor.

O bayrağın, aklıma getirdiği en insaflı yorum ise SEN OFSAYTI BİLMİYORSUN.

O zaman, senin orada ne işin var?

Seni oraya gönderenlerin, sana kural öğretenlerin aklı nerede?

Şimdi diyeceksin ki “Hocamızın, zamanında kural hatası yaptığını sen yazdın” ben de diyeceğim ki “Kılavuzu karga olanın burnu pislikten kurtulmaz.”

O kılavuzlar, sizi o hale getirdi ki hatanızı kabul edip, özür dilemeyi bırak, “Pardon” bile diyemiyorsunuz.

İşte bu anlamsız gurur ve kibir sizi de ülke futbolunu da tüketti.

Ben biraz ağır yazdım diye Merkez Hakem Kurulu’nun sana ceza vereceğini ya da bayrağını elinden alacağını falan sanırsan, yanılırsın.

Onlar, “Olur, böyle şeyler” deyip, daha dikkatli olmanı isteyecek…

Gerisi senin bileceğin bir şey…

İster, bu çarpık düzenin dişlisi olmaya devam edersin ya da ayağa kalkıp “Pardon” demeyi seçer ve ömrünün kalanında adam gibi yaşarsın.

Sağlıcakla kal…

YORUM YAP